Leczenie żylaków – skleroterapia

 

Skleroterapia to zabieg, który jest bezpieczny oraz bezbolesny. Pozwala on w sposób nieinwazyjny pozbyć się żylaków i tak zwanych pajączków, niezależnie od tego gdzie one są zlokalizowane oraz z jakiego powodu powstały.

Skleroterapia czyli zabieg usunięcia żylaków

Zacznijmy od tego, że skleroterapia żył w Toruniu toskleroterapia żył w Toruniu zabieg polegający na podaniu specjalnego preparatu. Powoduje on zwłóknienie ścian naczyń krwionośnych a dzięki temu dochodzi do ich naturalnego zamknięcia. Efekty są takie, że znikają całkowicie. Zabieg powinien być wykonywany przez doświadczonego chirurga, który ma ogromną wiedzę oraz doświadczenie i powinien on trwał około trzydziestu minut. Po jego wykonaniu można wrócić do normalnej aktywności. Dzięki niemu nie musimy czekać w kolejce na skomplikowaną operację, która zazwyczaj trwa kilka godzin i musi być wykonana pod narkozą. Dodatkowo nie musimy bać się powikłań pooperacyjnych, ponieważ jest to inwazyjna metoda usuwania żylaków. Skleroterapia jest polecany pacjentom w każdym wieku w przypadku chęci pozbycia się pajączków lub żylaków. Jest ona wykonywana zarówno u osób w podeszłym wieku jak i u osób młodych. Należy jednak pamiętać, aby zabieg był wykonany najlepiej po okresie letnim, ponieważ nie należy wystawiać ciała na działanie promieni słonecznych. Ważne jest, aby przez jakiś czas po zabiegu nosić rajstopy uciskowe a przy wysokich temperaturach nie jest to zbyt wygodne. To chirurg naczyniowy decyduje kiedy i czy wskazana jest skleroterapia. W tym celu będzie musiał wykonać USG naczyń krwionośnych oraz ocenić stan kończyn.

Po wykonaniu zabiegu należy przez około miesiąc unikać opalania się i to nie tylko na słońcu, ale również w solarium. Należy również unikać gorących kąpieli i prysznicy. Nie należy również pozostawać przez dłuższy czas w pozycji stojącej albo siedzącej.