Lokalizacja zapchanych rur w toalecie

Łazienka jest miejscem, gdzie każdy członek rodziny korzysta z niej na co dzień. Myjemy, się, czeszemy włosy, obcinamy paznokcie i nie tylko. Wszystko to może dostać się do odpływu.

Zatory powstają w różnych miejscach, lokalizacja rur pomaga je znaleźć

lokalizacja rurW zlewie najczęściej powstaje zator spowodowany nadmierną ilością włosów dostających się do odpływu. Jeśli zator zlokalizowany zostaje przy odpływie można próbować samodzielnie uporać się z nim stosując gumowy przepychacz, gorącą wodę z kwaskiem cytrynowym i sodą, czy środki chemiczne rozpuszczające resztki zatorowe. Nie zawsze jednak te metody pomagają. Niekiedy potrzebna jest jednak interwencja doświadczonego hydraulika, który posiada odpowiedni sprzęt. Na początku ważna jest niedroga lokalizacja rur, ponieważ to pozwoli ustalić gdzie ewentualny zator powstał. Płukanie kanalizacji odbywa się przy pomocy specjalistycznego sprzętu, który jest w użyciu profesjonalnych firm. Wśród najpopularniejszych sprzętów wykorzystywane jest urządzenie mini wuko. To sprzęt, który jest dość drogi, dlatego nie wszyscy chcą taki nabywać, ale firmy świadczące usługi czyszczenia kanalizacji korzystają na takiej inwestycji pomagając innym pozbyć się problemu z kanalizacją. Ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji pozwala na dłużej zachować odpowiedni stan rur, bez złogów, poprzez które mogą powstać w późniejszym czasie zatory. Przyczepka wuko to także niezbędny element arsenału prawdziwego fachowca od kanalizacji. Takie narzędzia pozwalają szybko wyeliminować problem z zatkaniem, dlatego można swobodnie korzystać z ubikacji czy kuchni.

Wbrew pozorom najwięcej zatorów powstaje w odpływach kuchennych zwłaszcza, gdy ma się w zwyczaju wylewanie do zlewu tłuszcz w postaci zużytego oleju. W łazience zatory powodują dostające się włosy do odpływu i to nie są zwykle włosy mężczyzn, tylko pań.