Łóżeczko dla niemowlaka

 

Kompletowania wyprawki dla dziecka, które niebawem ma się urodzić jest z pewnością miłym doświadczeniem dla każdego rodzica. W pierwszej kolejności kupujemy najpotrzebniejsze rzeczy, czyli łóżeczko, wózek i ubranka. 

W jakim kolorze są łóżeczka niemowlęce?

niemowlęce łóżeczko białe z szufladąBez względu na to jaka decyzję podejmiemy w sprawie spania niemowlaka, musimy kupić łóżeczko. Na początku świeżo upieczonym mamie jest wygodniej spać razem z dzieckiem, ale kiedy małych podrośnie, to trzeba go uczyć spać w jego łóżeczku. Niemowlęce łóżeczko białe z szufladą jest uniwersalne i może służyć chłopcu i dziewczynce. Ma ono uniwersalny rozmiar, czyli sto dwadzieścia na siedemdziesiąt centymetrów i będzie idealne dla dziecka od urodzenia aż do około dwóch, trzech lat. Później mały brzdąc robi się na tyle samodzielny, że może sobie wychodzić i wchodzić do łóżeczka. Wtedy albo wyjmujemy szczebelki, jeżeli posiada oni taką możliwość albo kupujemy model łóżeczka dla starszych dzieci. Najlepsze są drewniane modele, bo są wytrzymałe i bezpieczne. Łóżeczko z szufladą jest bardzo praktyczne, bo mamy miejsce na przechowywanie pościeli, lub zabawek dziecka. Jeżeli chcemy żeby wystarczyło maluchowi na dłużej, to powinno posiadać obniżane dno, dzięki czemu kiedy dziecko zacznie się podnosić i wstawać, to nie wypadnie z łóżeczka. Do kompletu musimy dokupić twardy materac, prześcieradło z gumką i pościel. Można jeżeli że dokupić specjalne ochraniacze na szczebelki, które się mocuje od wewnętrznej strony żeby dziecko się nie uderzyło w trakcie snu.

Zakup łóżeczka jest niezbędny, bo to jedyne bezpieczne miejsce do spania dla niemowlaka. W sprzedaży znajdziemy modele z drewna dębowego, klubowego, lub ze świerka. Drewniane są uniwersalne i w każdej chwili możemy je przemalować na inny kolor.