Maska z certyfikatem jakości

Choć nasza cywilizacja jest niesamowicie rozwinięta, mamy nowoczesne technologie, długość życia została znacznie wydłużona, to ciągle jesteśmy bezbronni wobec wirusów przenoszonych drogą kropelkową. Na pewno skuteczną ochroną są maski.

Jaka maska będzie najlepsza?

atestowane maski z filtrem ffp3Jeszcze kilka lat temu, nikt by nie przypuszczał, że konieczne będzie na stałe nosić na twarzach maseczki, gdyż groźny wirus panoszy się pod każdą szerokością geograficzną. Choć bywają osoby, które poddają pod wątpliwość sensowność noszenia maseczek, to jednak one oraz szczepienia sprawiają, że jesteśmy lepiej chronieni przed zachorowaniem, ciężkim przebiegiem i powikłaniami choroby. Jeżeli chodzi o maseczki, to na rynku znajdziemy ich dziś kilkadziesiąt rodzajów, wykonanych z różnych materiałów. Mogą być jedno lub wielorazowe, dla dzieci i dorosłych. To, jaki model wybierzemy, zależy tylko od nas, dlatego warto wybierać atestowane maski z filtrem FFP3, gdyż tylko one gwarantują ponad dziewięćdziesiąt dziewięć koma dziewięćdziesiąt procent skuteczności w ochronie przed zakażeniem. Jest to tak zwana półmaska, czyli, że można jej używać wielokrotnie, przy zachowaniu odpowiedniej techniki odkażania. Niemalże wszyscy lekarze, pielęgniarki czy ratownicy medyczny korzystają z masek z filtrem FFP3, gdyż są one najskuteczniejsze w przeciwdziałaniu zakażeniu. Dzięki zastosowaniu filtra wielowarstwowego, maska chroni przed pyłami, alergenami, bakteriami, wirusami, a także grzybami. Jest wygodna w noszeniu i dopasowuje się do kształtu twarzy.

W miejscach, gdzie panuje duże ryzyko zakażenia, najlepiej się sprawdzają maski FFP3, gdyż dają pewność, że jesteśmy najlepiej chronieni. Można je kupić dziś niemalże w każdej aptece, a już na pewno w internecie na sztuki lub w zestawie o kilkadziesiąt procent taniej.