Miejsce na konferencję w Szczecinie

Piękne Morze Bałtyckie i plaże, malownicze stare miasto z przełomu wieków… Szczecin, piękne miasto, pełne atrakcji turystycznych, takich jak Wały Chrobrego lub Gmach Akademii Morskiej w Szczecinie, i znakomitej bazy noclegowej. Jeśli myślimy o organizacji konferencji naukowej warto rozważyć to nadmorskie miasto.

Organizacja konferencji w Szczecinie

konferencja SzczecinSzczecin oferuje ogromną bazę noclegową. Jest tu mnóstwo renomowanych hoteli znanych sieci, ale też rodzinnych pensjonatów i hotelików. Wiele z nich oferuje również wynajem sal konferencyjnych. Konferencja Szczecin to dobre miejsce na jej organizację. Nieważne, czy będziemy dyskutować o kwestiach prawnych, przyrodniczych czy przemysłowych. Możemy zorganizować konferencję na kilkadziesiąt lub kilkaset osób. Znajdziemy miejsce idealne na kameralną rozmowę o ginącym gatunku żuka lub wielką debatę o zmianach w prawie karnym. Po burzliwych dyskusjach naukowych możemy zaproponować uczestnikom imprezę integracyjną w jednym z modnych miejsc Szczecina lub grupowe zwiedzanie Muzeum Morskiego. Możemy też wybrać się do Opery na Zamku. Jeśli organizujemy konferencję latem, popołudniu jest idealny czas na plażowanie. Nie będzie już tak gorąco, nie spalimy się na popiół, a możemy jeszcze skorzystać z pięknej letniej pogody. Spacery brzegiem morza, pomogą nam się zrelaksować po kilkugodzinnej ciężkiej pracy. Hotele oprócz sal konferencyjnych oferują też ofertę spa, w tym masaże i zabiegi kosmetyczne. Możemy też skorzystać z sauny. Dajmy na koniec dnia odpocząć naszym zmęczonym całodniowymi obradami szarym komórkom.

W Szczecinie odbywają się też imprezy cykliczne. Jeśli wybieramy się na konferencję w czerwcu odwiedźmy też Dni Morza, w lipcu odbywać się będzie Jarmark Jakubowy, a w sierpniu możemy obejrzeć Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni.