Miękki pajac do spania

Z pewnością wiele przyszłych mam ma słabość do ubranek dziecięcych, szczególnie tych w najmniejszych rozmiarach. Przyda się ich spory zapas, bo maluchy często wymagają przebierania nawet kilka razy dziennie. Zatem warto kupować praktyczne ubranka.

Jakie ubranka powinny się znaleźć w wyprawce?

pajac do spania 68Dokładnej daty porodu nigdy nie można określić, podobnie jak rozmiaru dziecka, bo od ostatniego badania ultrasonograficznego maluch jeszcze urośnie. Dlatego każda mama powinna nieco wcześniej skompletować wyprawkę i wziąć pod uwagę przynajmniej dwa rozmiary ubranek. Noworodki najczęściej mierzą od pięćdziesięciu do sześćdziesięciu centymetrów, zatem idealnie się mieszczą w rozmiarze pięćdziesiąt sześć lub sześćdziesiąt dwa. Ponieważ rosną jak na drożdżach, to szybko trzeba będzie zmieniać ubranka na coraz większe rozmiary. Do najczęściej kupowanych ubranek dla niemowląt należą body, pajacyki, śpioszki, spodenki z podwyższonym pasem i kaftaniki. Na noc najlepszym ubrankiem będzie pajac do spania 68, który powinien pasować na trzymiesięcznego niemowlaka, ale bywa, że i czteromiesięczne maluchy się w nie mieszczą. Popularne pajacyki są bardzo praktyczną piżamką, ponieważ są w jednej części i nie wymagają zakładania przez główkę. Maja praktyczne rozpięcie z przodu na całej długości, od dekoltu aż do stópki, dzięki czemu także zmiana pieluszki jest bardzo prosta. Pajace mają bezpośredni kontakt ze skórą dziecka, dlatego też są delikatne w dotyku i uszyte w całości z miękkiej bawełny.

Bez problemy pajacyki w dowolnym kolorze i fasownie kupimy w sklepach z artykułami dla niemowląt, które dysponują rozmiarami do pięćdziesiąt sześć do dziewięćdziesiąt osiem. Możemy je kupić na sztuki lub w kompletach po dwie albo trzy pary w jednym rozmiarze.