Modna kurtka ze skóry

Moda w życiu wielu ludzi odgrywa bardzo ważną rolę. Szczególnie podatne na modowe trendy są osoby młode, które szukają swojego stylu. Często chcą utożsamiać się z rówieśnikami, a jedną z najprostszych form utożsamiania się jest właśnie podobny ubiór.

Skąd pochodzi ramoneska?

skórzane ramoneskiIm jest się starszym tym coraz bardziej docenia się klasyczne i proste fasony. Nie dość że takie ciuchy pasują do wielu stylizacji to drugą ich zaletą jest fakt, że wybronią się praktycznie w każdym czasie. Są oczywiście pewne kultowe stroje wierzchnie, które zawsze są w modzie. Za przykład można tu brać chociażby kurtki, których niezmienne fasony od lat spotykamy na wystawach sklepowych. Jedną z takich popularnych kurtek jest motocyklowa kurtka perfecto zaprojektowana w 1928 roku. Nazwa perfecto wielu nic nie mówi, jednak gdy powiemy ramoneska, każdy doskonale wie jaka to kurtka. Ramoneska początkowo noszona była przez motocyklistów jednak na przełomie lat 60 i 70 utożsamiana już była z osobami interesującymi się muzyką rockową i heavymetalową. Kurtka została również użyta w filmie z Marlonem Brando co jeszcze bardziej przyczyniło się do jej spopularyzowania. Czym jednak wyróżniają się skórzane ramoneski na tle innych kurtek? Ramoneska charakteryzuje się tym, że zawsze ma podwójne klapy, przyszyty pas do ściągania pół oraz przesunięty na bok zamek. Można w niej spotkać również większą ilość kieszeni czy naramienniki. Nazwa kurtki wywodzi się od zespołu punkrockowego o nazwie Ramones i przyczyniła się do popularyzacji tego modelu kurtek na jeszcze większą skalę.

W naszym kraju kurtka ta jest ważnym elementem ubioru dla fanów zespołu Depeche Mode. Jednak ja sama posiadam ramoneskę, a nie słucham rockowej muzyki. Klasyczny krój oraz niebanalny wygląd sprawa, że coraz więcej ludzi decyduje się na powiększenie swojej garderoby właśnie o ten model skórzanej kurtki.