Montażownice ciężarowe to konieczność

Ostatnio zastanawiałem się nad tym, czy każdy warsztat musi posiadać określonej jakości podnośniki. Spotkałem się bowiem w niektórych warsztatach nawet z tym, że podnośników nie było, a pracownik po prostu kładł się, jak za dawnych czasów pod samochodem i wtedy próbował coś stwierdzić i naprawić.

Trwałe montażownice ciężarowe i inny sprzęt

montażownice ciężaroweStaram się jednak takich miejsc unikać, bo wiem, że różnie się to może skończyć. Uważam, że podnośniki pneumatyczne powinny być w każdym warsztacie, nawet w tym niezbyt wysokiej jakości. Przecież to niedopuszczalne, żeby jeszcze stosować takie starodawne metody. Podnośniki kolumnowe to także byłby raczej standard w obecnej chwili, a nie jakiś rzadki sprzęt, ale co ja tam wiem? Na szczęście wreszcie oddaję w razie potrzeby auto do sprawdzonego miejsca. Teraz już takie mam i wiem, że są tam urządzenia do geometrii kół, dzięki czemu sprawdzę od razu czy wszystko jest w porządku. Mogę też zważyć samochód. Uważam, że to są bardzo pomocne rzeczy. Jeśli nawet nie konieczne to jednak ja z nich chętnie korzystam. Poza tym w tym serwisie, do którego najczęściej oddaję auto jest bardzo pozytywna obsługa. Nie traktują jakoś nie miło nawet pań z włosami koloru blond (moja żona ma takie), a wiem, że w innych miejscach jest to standard. Od razu bowiem zakładają, że taka pani nic nie wie o samochodach, a to nie musi być wcale prawda. Co do wyposażenia, mają nawet wyważarki do opon, więc są w stanie założyć nowe opony nawet na tira i to w szybkim tempie. Posiadają też trwałe montażownice ciężarowe i jest to sprzęt z tych nowszych, więc się co chwilę nie psuje.

Cieszę się, że wreszcie mogę być ukontentowany, bo wcześniej nim na ten serwis trafiłem, bywało naprawdę różnie. Nieraz miałem wrażenie, że zapłaciłem jedynie za obejrzenie mojego auta, a nic nie zostało w nim zrobione.