Najlepsze warszawskie kantory

Mniej więcej rok temu podczas mroźnego zimowego wieczoru wpadłem na pomysł, że dobrze byłoby zorganizować jakąś ciekawą wycieczkę. Oczywiście miałaby ona mieć miejsce już latem, jednak nie chodziło o zwykły urlop z biurem podróży, a wyprawę na własną rękę, najchętniej za pomocą stopa. Od zawsze interesowałem się kulturą wschodu, więc to właśnie w tym kierunku chciałem podążać. 

Wymiana waluty w sprawdzonym miejscu

kantor walutowy WarszawaNie wyznaczyłem konkretnej destynacji- po prostu im więcej uda się zobaczyć tym lepiej. Rzecz w tym, że cały cykl przygotowań do takiej wycieczki jest naprawdę bardzo zajmujący. Przede wszystkim należy ogarnąć całą logistykę w kontekście pakowania. Po drugie przygotować odpowiednią ilość gotówki, która pozwoli nam na zaspokajanie podstawowych potrzeb w czasie wycieczki. Wiadomo jak to jest; kursy walut szybko się zmieniają, raz idą w górę, innym razem lecą w dół i dobrze jest regularnie to sprawdzać, by zakupić interesującą nas kwotę w najlepszym możliwym terminie. Często wpisywałem w przeglądarkę; kantor walutowy Warszawa, ponieważ sam nie wiedziałem za bardzo, gdzie w moim mieście znajdę wszelkie interesujące mnie nominały. Była to szczególnie ważna kwestia ze względu na to, że wybierałem się na wspomniany wschód, gdzie zróżnicowanie walutowe jest o wiele większe niż na zachodzie, gdzie prawie wszędzie można zapłacić w Euro. Tymczasem w moim przypadku musiałem zaopatrzyć się w przeróżne pieniądze.

W Ruble obowiązujące w Rosji, na Białorusi spotykamy się już z miejscowymi nominałami, a  na Ukrainie to Hrywna jest walutą, którą zapłacimy w sklepie. Dzięki temu, że na bieżąco sprawdzałem, gdzie takie pieniądze można zakupić, a w razie czego i sprzedać udało mi się zgromadzić całkiem niezłą sumę, wystarczającą na wyjazd bez większych problemów ze znalezieniem zaufanego i wiarygodnego kantoru.