Najlepszy smoczek Lovi

Opieka nad dzieckiem bywa trudna i wymagająca, szczególnie w pierwszych miesiącach życia, kiedy mama dopiero poznaje swoje maleństwo, a ono ją. Dla wielu rodziców smoczek jest najważniejszym elementem wyprawki, zwłaszcza model uspokajający.

Idealny rozmiar smoczka

smoczek loviDzieci rodzą się z naturalną umiejętnością ssania, gdyż intensywnie ćwiczyły tą czynność jeszcze będąc w brzuszku mamy. W większości przypadków nie mają problemu z piciem mleka z piersi mamy, z butelki czy korzystaniu ze smoczka. Jednak smoczek jest też wykorzystywany w innym celu niż tylko nakarmienie dziecka z butelki, ponieważ sama czynność ssania działa na dziecko uspokajająco. W sprzedaży znajdziemy smoczki przeznaczone dla maluchów już od pierwszego dnia życia aż do drugiego roku. Co prawda większość rodziców wcześniej eliminuje smoczek, gdyż najbardziej potrzebny jest niemowlakowi. Jednym z lepszych jest smoczek Lovi, który wykonany jest z bezpiecznego silikonu, a jego obudowę stanowi specjalny rodzaj tworzywa sztucznego. Jest bardzo lekki i posiada specjalnie wyprofilowany kształt, dzięki czemu nie dotyka buzi dziecka. Smoczki mogą być symetryczne, uspokajające, dynamiczne, anatomiczne czy ortodontyczny. Rodzice często się obawiają, że korzystanie ze smoczka negatywnie wpłynie na zgryz malucha, ale jeżeli będzie on właściwie dopasowany do wieku dziecka i nie będzie zbyt często mu dawany, to z pewnością korzystanie ze smoczka będzie w pełni bezpieczne. Na pewno czasem będzie on niezastąpionym towarzyszem.

Smoczki powinno się wymieniać na nowy po około miesiącu – dwóch korzystania lub kiedy będą na nim widoczne uszkodzenia. Trzeba też go przynajmniej raz dziennie wyparzać, aby pozbyć się z jego powierzchni bakterii. W celu ochrony przed zabrudzeniami, warto go go trzymać w specjalnym pojemniku.