Nauka pływania dla dzieci w basenie ogrodowym

Współcześni rodzice są bardzo świadomi rozwoju swoich dzieci i starają się jak najlepiej przygotować je do startu w dorosłe życie. Bardzo istotnym aspektem jest prawidłowy rozwój fizyczny dziecka i stymulowanie jego naturalnej aktywności.

Basen ogrodowy również dobry do nauki pływania

basen ogrodowy

Dobrym sposobem na jej wspomaganie jest nauka pływania dla dzieci. Wiadomo, że odruch pływania utrzymuje się do około siódmego miesiąca życia. Jeśli w tym czasie rozpoczniemy naukę, jest szansa, że dziecko w naturalny sposób przyswoi sobie nowe umiejętności. Baseny kąpielowe są obecnie dostępne w wielu miejscowościach i można dowiedzieć się, czy są organizowane specjalne zajęcia dla niemowlaków. Kupowane na sezon letni baseny ogrodowe też z powodzeniem mogą stanowić miejsce do nauki pływania z asekuracją rodzica. Jeśli interesuje nas niewielki basen ogrodowy tylko do nauki pływania dla dziecka, poprośmy aby producent polecił nam najlepsze modele. Małe dzieci powinny pływać w specjalnie do tego przeznaczonych pieluchach i pod nadzorem rodzica. Woda w miejscach do nauki pływania jest zazwyczaj cieplejsza, niż woda w basenach dla dorosłych. Sprawdźmy też, w jaki sposób jest oczyszczana – ozonowanie zamiast chlorowania sprawia, że na skórze nie pozostaje nieprzyjemny zapach. Najlepszy basen ogrodowy producent może stanowić znakomite miejsce na pierwsze lekcje pływania z rodzicami, jednak warto zapisać się na specjalne zajęcia z trenerem, który zna techniki nauki oparte na etapach rozwoju fizycznego.

Baseny ogrodowe poliestrowe z odpowiednio płytkim miejscem i wyprofilowanymi schodami sprawdzą się dla dzieci w wieku przedszkolnym, kiedy mogą już bawić się w wodzie pod okiem dorosłych. To doskonała atrakcja na ciepłe dni. Oswajanie z wodą już od najmłodszych lat wspomaga rozwój fizyczny i dostarcza nowych, inspirujących bodźców.