Nowoczesne wyznaczanie linii pionowych i poziomych

Poziomica jest przyrządem pomiarowym z wbudowanymi jedną lub wieloma libellami rurkowymi, wykorzystujący siłę grawitacji ziemskiej do wyznaczania poziomości lub pionowości płaszczyzn w budownictwie. Nazwa poziomica jest także stosowana do przyrządów laserowych realizujących tę samą funkcję przy pomocy widzialnej wiązki światła laserowego. W przypadku umieszczenia poziomicy laserowej na statywie zaciera się różnica między tym przyrządem, a niwelatorem laserowym pod względem funkcji, ale nie dokładności pomiaru.

Zastosowanie laserów krzyżowych w pracach budowlanych

laser krzyżowy ze statywemW poziomnicy laserowej rolę libelki przejęła wiązka laserowa. Poziomnica laserowa jest polecana do użytku we wnętrzach pomieszczeń, gdzie nie ma problemu z przeszkodami, takimi jak promienie słoneczne. Laser krzyżowy to swego rodzaju rozbudowana poziomica laserowa, która emituje kilka wiązek światła laserowego w pionie i poziomie. Bardzo istotnym elementem przy wyborze właściwego lasera krzyżowego jest skonfigurowanie zestawu z odpowiednimi akcesoriami. Przy pracach wewnętrznych niezbędne mogą okazać się statywy rozporowe, uchwyty ścienne czy statywy trójnożne z pochylanymi głowicami do łatwego pochylania lasera i wyznaczania linii skośnych. Laser krzyżowy ze statywem usprawnia przenoszenie pomiarów. Przeznaczony jest do szybkiego, łatwego i co najważniejsze, bardzo precyzyjnego wyznaczania linii poziomych, pionowych, krzyżowych (dwie linie prostopadłe) oraz linii pod skosem.

Podsumowując, laser krzyżowy ze statywem to bardzo pomocny i korzystny przyrząd, który warto zastosować, aby usprawnić procesy podczas wszelkich remontów budowlanych, oraz osiągnąć wysoką jakość i precyzję wykonywanych prac. Wszechstronność zastosowania laserowych urządzeń pomiarowych sprawia, że cieszą się one coraz większą popularnością nie tylko wśród profesjonalistów.