Odpowiednia pielęgnacja podłóg sportowych

 

Dbanie o czystość, na obiektach sportowych, jest podstawową czynnością, która wymaga wiele wysiłku oraz wiedzy, aby w odpowiedni sposób, zająć się danym obiektem. Pomimo tego, iż wydaje się, że podczas wykonywania tych czynności, nie ma żadnej filozofii, to jesteśmy w wielkim błędzie, ponieważ złe dbanie o czystość obiektów sportowych, może przyczynić się do wielu wypadków.

Dbanie o podłogę w hali sportowej

podłogi sportoweOdpowiedni porządek i dbanie o halę sportową, to podstawowa czynność, która musi być wykonywana prawie codziennie. Warto pamiętać, aby rekomendowane podłogi sportowe były czyszczone po zakończeniu każdych ćwiczeń, na jej płycie. Osadzający się kurz, na podłodze powoduje, iż powierzchnia staję się bardzo śliska, dzięki czemu trudniej, jest wyhamować podczas biegu. Podłogi sportowe powinny być zamiatane lub odkurzane specjalnym odkurzaczem, a następnie ścierane wilgotną szmatką i myte. Bardzo ważne, jest aby do pielęgnacji używać odpowiednich środków, które są przeznaczone do danego podłoża. Często zdarza się, tak że osoby sprzątające nie zwracają na to uwagi, jednak jest to bardzo ważne, ponieważ źle dobrany środek powoduje, iż powierzchnia podłogi staję również śliska, jak w przypadku kurzu, dzięki czemu trudniej, jest nam się na niej utrzymać pomimo odpowiedniego obuwia. Osoby sprzątające, powinny również przypominać organizatorom treningów oraz innych wydarzeń sportowych, aby uczestniczy byli wyposażeni, w odpowiednie obuwie.

Wybór środków do pielęgnacji podłogi, w hali sportowej, jest bardzo ważnym aspektem, aby zapewnić wszystkim uczestnikom zajęć bezpieczeństwo, a także utrzymanie idealnego wyglądu podłogi, przez długi okres. Odpowiednia ochrona i pielęgnacja podłogi, pozwoli na długie użytkowanie jej, bez zbędnej wymiany po kilku latach.