Odważniki do profesjonalnego treningu

Odważniki do sztang są najbardziej podstawowym i niezastąpionym elementem wyposażenia każdej siłowni, więc i w naszej mamy dość duży wybór, mogący zaspokoić potrzeby nawet najbardziej niestandardowego treningu. Niektórzy z naszych stałych bywalców, zwłaszcza profesjonalni kulturyści, narzekają jednak na standardowe odważniki, uważając je za niewygodne.

Odważniki do sztang specjalistycznych

Obciążenia do sztangiNie są przydatne zwłaszcza podczas zaawansowanego treningu z użyciem sztang o zakrzywionym gryfie, przeznaczonych do ćwiczeń ze sztangą na wysokości głowy. Od niedawna zaczęliśmy więc zastanawiać się nad uzupełnieniem sztang o bardziej profesjonalne i znacznie wygodniejsze warianty profesjonalne. Sportowe obciążenia do sztangi mają bowiem znacznie większą skalę obciążenia, a tym samym umożliwiają przystosowanie wagi sztangi do konkretnego trybu ćwiczeń znacznie łatwiej niż standardowe odważniki. Mają one również znacznie wyższy górny próg wagi, sięgający niejednokrotnie nawet i stu kilogramów, a tak ogromne obciążenie jest wymagane podczas wykonywania najtrudniejszych i najbardziej wyczerpujących ćwiczeń siłowych. Profesjonalne odważniki są także trwalsze, i posiadają możliwość zablokowania pozycji na sztandze. Jest to bardzo przydatna funkcja, zwłaszcza w sztangach z gryfami zabezpieczanymi za pomocą nakrętek, mających tendencję do odkręcania się przy największym obciążeniu.

Nowoczesne odważniki do sztang natychmiast okazały się bardziej preferowanymi akcesoriami niż standardowe stalowe odważniki, jakie używane były do tej pory. Nie tylko wykorzystywane są przez wszystkich profesjonalnych sportowców w naszej siłowni, ale często są również używane przez amatorów, którzy dzięki nim mogą znacznie dokładniej kontrolować obciążenie i dopasować je do swoich możliwości.