Osuszanie ścian iniekcją krystaliczną

Wody gruntowe bardzo często stwarzają poważne zagrożenie dla naszych budynków. Nawet nie chodzi tutaj o naruszenie samej konstrukcji ale o to że cząsteczki wody mogą być podciągnięte do naszych ścian. Żeby nie mieć problemów związanych z osuszaniem warto wcześniej pomyśleć o stworzeniu izolacji pionowej na fundamentach.

Polecana metoda osuszania murów

iniekcja muru malborkOsoby które podczas budowania swojego domu zapomniały o stworzeniu skutecznej hydroizolacji często zmagają się problemem mokrych ścian. Wilgotne ściany tworzą idealny mikroklimat do rozwoju pleśni oraz grzybów. Jak widać w tym wypadku nie chodzi już jedynie o estetykę samych ścian ale o zdrowie osób które przebywają w zawilgoconych pomieszczeniach. Jeśli jednak doszło do zawilgocenia i przysłowiowe mleko się rozlało to konieczne jest poszukiwanie sprawdzonych metod osuszania. Na dzień dzisiejszy zdecydowanie najpopularniejszą metodą jest metoda iniekcji krystalicznej. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest iniekcja muru Malbork zalicza się do jednego z wielu miast, w którym niestety ten zabieg musiał być wykonywany bardzo często. Często jednym z winowajców powstawania wilgoci w domach jest bliskość akwenów. Jeśli mieszkamy w takim miejscu warto systematycznie dokonywać przeglądów systemów wentylacyjnych. Zaleca się również bardzo częste wietrzenie mieszkania. Również dbać o to by w szczególności w miesiącach zimowych nie oszczędzać zbytnio na ogrzewaniu bowiem ma ono znaczący wpływ na wilgoć w pomieszczeniu.

Ogólnie rzecz biorąc wspomniana wcześniej metoda iniekcji krystalicznej uchodzi za najskuteczniejszy sposób zwalczania wilgoci. Nie da się ukryć że jest to metoda inwazyjna bowiem związana jest z wywiercaniem otworów w ścianach ale zważając na skuteczność tego sposobu i tak warto w niego zainwestować.