Ozdoba na ścianę z metalu

 

Urządzanie mieszkanie to nie tylko zakup mebli i dobranie koloru ścian. Aby nadać pomieszczeniom odpowiedni klimat, przydatne są również różnego rodzaju ozdoby. Ich dobór zależy od indywidualnych upodobań. Jednym z pomysłów mogą być metalowe dekoracje. 

Metalowe ozdoby na ścianę

ozdoby na ścianę z metaluNa ścianach możemy powiesić obrazy, grafiki, fotografie, makramy czy kwietniki. Niektórzy cenią sobie plakaty, fototapety lub płaskorzeźby albo dekoracje z tkanin. Możliwości jest naprawdę sporo. Jedną z nich, która doskonale pasuje do nowoczesnych wnętrz są ozdoby na ścianę z metalu. To bardzo modne i oryginalne rozwiązanie, które nadaje pomieszczeniu niepowtarzalny charakter. Tego typu dekoracje mogą mieć formę wyciętych kształtów np. sylwetki kota, drzewa, serca, człowieka itp. Innym pomysłem są jedynie metalowe kontury, które mogą układać się w geometryczne, figuralne lub zupełnie abstrakcyjne kształty. Ozdoba może być skomponowana z kilku elementów przytwierdzonych do ściany w różnych miejscach. Mogą to być np. litery układające się w wybrany napis. Metalowe kwiaty liście i inne motywy mogą mieć różne kolory, być pokryte złotą lub srebrna farbą, bądź patyną, która dodaje im szlachetności. Elementy z metalu wyglądają jeszcze ciekawiej kiedy są powyginane i nie przylegają do ściany płasko. Dużą popularnością cieszą się zarówno duże, metalowe dekoracje zajmujące sporą część ściany, np. nad kanapą, jak i skromniejsze elementy, które mogą być oprawione w ramki i tworzyć niezwykle oryginalne obrazki.

Metalowe ozdoby na ścianę są tak różnorodne, że każdy z powodzeniem znajdzie wśród nich coś dla siebie. Choć tego typu dekoracje najczęściej kojarzą się z nowoczesnym wystrojem, można wśród nich znaleźć też takie przykłady, które będą pasować do wnętrz w innych stylach. 

Więcej: https://bellcraft.pl