Pancakesy, czyli amerykańskie naleśniki

Ostatnio bardzo popularne w Polsce stały się naleśniki zza oceanu nazywane pancakesami. Często zdarza się, że kiedy odwiedzam znajomych i zostaję u nich na noc, rano na śniadanie proponują mi oni właśnie pancakesy. Aby je przygotować potrzebna jest specjalna patelnia.

Gdzie kupić patelnie do naleśników?

polecana patelnia do naleśnikówZacznijmy od tego, czym pancakesy różnią się od naszych tradycyjnych polskich naleśników. A różnią się przede wszystkim grubością. Wynika ona z nieco innego przepisu, ponieważ do amerykańskich naleśników dodawany jest także proszek do pieczenia, który sprawia, że wyrastają one grube i puszyste, nie zaś cienkie, jak nasze polskie naleśniki. Poza tym ich skład właściwie się nie różni – może poza tym, że niektórzy do pancakesów dodają jeszcze sporo curku, żeby były bardziej słodkie. Do naszych naleśników zaś cukru raczej się nie dodaje. Amerykańskie naleśniki kojarzą nam się z syropem klonowym – jest on popularnym dodatkiem do tego rodzaju naleśników, niestety w Polsce jest on dosyć kosztowny. Zamiast tego można położyć na naleśniku dżem, kawałek masła w kostce, bitą śmietanę czy też różnego rodzaju owoce. Ich przygotowanie jest szybkie, przez co są one idealnym pomysłem na słodkie śniadanie. Nasze polskie naleśniki są natomiast przygotowywane z białym serem lub dżemem. Bardzo ważna w pieczeniu naleśników jest odpowiednia patelnia. Polecana patelnia do naleśników to taka, której brzegi są niskie. Do pancaksów najlepiej sprawdzi się mała patelnia, która zmieści na sobie dokładnie jednego naleśnika. Ogromny wybór przeróżnych patelni do naleśników możemy znaleźć w internecie, ale także w zwykłych sklepach stacjonarnych czy supermarketach. 

Polecam wszystkim spróbowanie amerykańskich naleśników, które moim zdaniem są zdecydowanie lepsze niż te polskie. Zdobywają one coraz większą popularność, więc wysoce prawdopodobne, że już o nich słyszeliście, ale może nigdy nie próbowaliście. Zatem śmiało, ponieważ na pewno wam zasmakują!