Parametry techniczne sygnalizatorów

W niektórych obiektach zachodzi konieczność stosowania dodatkowych systemów oraz urządzeń zwiększających bezpieczeństwo. Jest to często spotykane w obiektach, które z różnych względów są cenne z punktu widzenia ich właściciela czy zarządcy. Można tutaj chociażby wspomnieć o muzeach czy firmach na terenie których zgromadzone jest mienie o znacznej wartości.

Jakie urządzenie do instalacji na zewnątrz?

sygnalizator zewnętrznyW tego typu budynkach bardzo często wykonywane są dodatkowe systemy alarmowe mające na celu ochronę przed niepożądaną ingerencją. Składają się one z czujek, centrali, manipulatorów, okablowania czy urządzeń alarmowych. Te ostatnie pełnią szczególnie istotną rolę. Mają one na celu odstraszenie osoby, która próbuje naruszyć zabezpieczoną strefę oraz zwrócić uwagę na taką ingerencję osobom znajdującym się w pobliżu. Bardzo ważny jest odpowiedni sygnalizator zewnętrzny, który powinien być tak skonstruowany żeby być bardzo widocznym i głośnym nawet z dużej odległości. Urządzenie takie jest przeważnie wyposażone bowiem w człon akustyczny, który generuje sygnał tonowy modulowany o bardzo dużym natężeniu oraz człon optyczny. Obecnie do generowania sygnału błyskowego wykorzystuje się diody elektroluminescencyjne o dużej mocy. Spotykane są również rozwiązania, w których do budowy członu optycznego wykorzystywane są palniki ksenonowe, które umożliwiają generowanie błysku o bardzo dużej energii.

W trakcie wyboru warto również zwrócić uwagę na stopień ochrony zapewniany przez obudowę. Powinien być on jak najwyższy tak żeby zapewnić poprawne działanie urządzenia w każdych warunkach. Warto również dodać, że na rynku dostępnych jest wiele modeli sygnalizatorów dostarczanych przez różnych producentów. Dzięki temu użytkownik ma możliwość wyboru najbardziej pasującego urządzenia do danego rozwiązania.