Pielęgnacja psów z profesjonalnymi szamponami

Oprócz odpowiedniego karmienia swoich pupili niezbędna jest również właściwa pielęgnacja. To od niej zależeć będzie nie tylko wygląd czworonogów, zapach, ale także ich komfort. Niezależnie od wielkości czy też rasy psa, ich właściciele powinni zaopatrywać się w dobrej jakości kosmetyki pomagające w utrzymaniu lśniącej i zdrowej sierści.

Idealny szampon dla yorka

profesjonalny szampon dla yorkaNa rynku można znaleźć najróżniejsze produkty w różnych formułach i właściwościach. Osoby posiadające yorki długowłose muszą zwracać szczególną uwagę na skład substancji myjących, ponieważ od nich zależy łatwość rozczesywania sierści. Profesjonalny szampon dla yorka zawiera proteiny pszeniczne, które szybko wchłaniają się przez włosy do skóry. Sprawdzi się idealnie dla piesków z przesuszonymi i łamliwymi włosami. Dzięki niemu stają się mocniejsze, a także mocno odżywione. To przyczynia się do połysku oraz jedwabistości w dotyku. Wystarczy regularnie używać produktu i nakładać go na zmoczoną sierść i skórę. Potem dokładnie rozprowadzić po całej powierzchni, omijając okolice oczu, umyć i na końcu dokładnie spłukać. Aby pielęgnacja była odpowiednia, należy powtórzyć tę czynność jeszcze raz, pozostawiając kosmetyk przez kilka minut na sierści czworonoga. Dzięki temu łuski włosów zaabsorbują składniki, odżywiając je jednocześnie. Po myciu wystarczy spłukać go letnią wodą, wysuszyć oraz wyszczotkować pieska.

Przed myciem warto również wyczesać pupila, aby usunąć martwe włosy oraz inne zanieczyszczenia. Wówczas samo mycie będzie efektywniejsze, a włosy nie będą się tak plątać. Należy pamiętać, że konieczność kąpieli czworonogów, uzależnione jest od ich aktywności oraz potrzeb. Niemniej jednak zaleca się robienie ich raz na cztery lub sześć tygodni. To optymalny czas, kiedy to będzie komfortowe zarówno dla właścicieli, jak i piesków.