Podarunek z księgarni na bierzmowanie

W mojej rodzinie miało miejsce ostatnio wzniosłe wydarzenie. Mój chrześniak został bierzmowany. Cieszyłam się bardzo, że ta chwila nadeszła. Jestem osobą głęboko wierzącą i to bardzo mnie uradowało. Długo zastanawiałam się nad tym jaki prezent na tę okazję będzie odpowiedni.

W księgarni katolickiej można znaleźć wiele różnych tytułów

księgarnia katolickaZ jednej strony jest to prawie dorosła osoba i logiczną sprawą jest, że pieniądze są o wiele ważniejsze. Z drugiej zaś strony chciałabym, aby nie uciekał od wiary. Jako, że w Krakowie organizowane było spotkanie z bardzo znanym i szanowanym autorem książek a także publicystą postanowiłam, że zostanę trochę dłużej i go zapytam o to, co wypada dać na prezent dla bierzmowanego chłopaka. Pan Marcin Jakimowicz był bardzo pozytywnie nastawiony. Śmiał się, że wiele osób pyta go o to samo. A on zawsze udziela jednej i to uniwersalnej rady dla każdego. Tania księgarnia katolicka znajdująca się w Krakowie jest miejscem, gdzie każdy powinien rozpoczynać poszukiwania i je kończyć. Młodzież czyta teraz niewiele książek, dlatego też warto zainwestować w tych papierowych przyjaciół. Prędzej czy później dojrzeje do tego, by przeczytać poszczególne pozycje literackie. Bardzo dziękowałam za tę radę i już kolejnego dnia udałam się do księgarni. W internecie przeczytałam, że ojciec Augustyn Pelanowski pociąga za sobą tłumy młodych ludzi. Chcą oni czytać jego dzieła, słuchać jego kazań. Ucieszyłam się, że kupiłam książkę osoby inspirującej. Mam nadzieję, że mój chrześniak doceni ten gest. Dla siebie także kupiłam dwie książki Augustyna Pelanowskiego, bowiem akurat były na promocji.

Być może i ja na pewne sprawy spojrzę z nieco innej perspektywy i nauczę się czegoś nowego. Na to ponoć nigdy nie jest za późno. Jestem ciekawa jakie prezenty dostaną inni młodzi ludzie. Teraz liczą się tylko drogie gadżety.