Polecany ekogroszek z Polski

Przez dziesiątki lat zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że nasze domy ogrzewamy węglem lub też przy użyciu drewna opałowego. Takie klasyczne rozwiązania wciąż zaliczane są do najpopularniejszych. Jednak ostatnimi czasy dostrzec możemy, że sporo się w tej kwestii zmienia. W szczególności głośno zrobiło się wokół niektórych materiałów opałowych uważanych za ekologiczne. 

Skuteczne ogrzewanie domów 

kopalnia wesoła ekogroszekNa dzień dzisiejszy możemy zauważyć, że coraz częściej węgiel jest zastępowany przez takie materiały opałowe jak ekogroszek, brykiet torfowy czy też pellet drzewny. Skupiając się jednak na kwestii związanej z ekogroszkiem warto zaznaczyć, że ten materiał opałowy jest niezwykle kaloryczny. Obecnie kaloryczność węgla sięga nawet do 90% kaloryczności najlepszej jakości węgla. Jednak materiał ten od węgla jest nawet o połowę tańszy. W naszym kraju funkcjonuje sporo sprawdzonych producentów ekogroszku. Jednym z nich jest kopalnia Wesoła ekogroszek, który jest przez nich produkowany jest uważany za jeden z najlepszych spośród wszystkich dostępnych na rynku. Kupując ekogroszek workowany należy koniecznie zwracać uwagę na oznaczenia na etykiecie. Do naszego kraju często trafia bowiem ekogroszek pochodzący z Rosji czy innych krajów położonych na Wschodzie. Niekiedy jest to materiał o dość niskiej kaloryczności. Sporo osób narzeka również na to, że taki ekogroszek jest wilgotny co skutkować może osadzaniem się pary wodnej w kominie. 

Na chwilę obecną ogrzewanie ekogroszkiem zaczyna być praktykowane przez coraz większą liczbę Polaków. Koszt związany z ogrzewaniem tym materiałem może być stosunkowo mały. Jednak w niektórych przypadkach konieczne może okazać się zainwestowanie w nowoczesne kotły. Dzięki ich stosowaniu nasz system grzewczy będzie mógł działać bezobsługowo.