Polskie rozwiązania dla przemysłu energetycznego

 

Obecny na rynku polskim asortyment systemów rozdzielczych niskiego napięcia, oraz szeroko rozumianej automatyki, umożliwia rozdział energii od 600 A do 2500A, a rozdzielnic przemysłowych nawet do 4000A. Urządzenia charakteryzują się prostotą i niezawodnością, dzięki czemu stają się długotrwałym i pewnym rozwiązaniem.

Nowoczesne systemy rozdzielcze niskiego napięcia

 rozdzielnice i automatykaUrządzenia produkowane w Polsce wyposażone są w nowoczesne systemy sterowania i niezawodne układy automatyki. Znajdują zastosowanie zarówno w energetyce zawodowej jak i w przemyśle chemicznym, szpitalach, odnawialnych źródłach energii i wielu innych branżach. Obok standardowych rozwiązań, polscy producenci oferują również rozwiązania nietypowe. Wszystkie działania produkcyjne są oparte o produkty renomowanych firm, gwarantujące niezawodność, oraz bezpieczeństwo systemów. Zakres usług dotyczy pojedynczych komponentów, oraz kompletnych systemów jak rozdzielnice i automatyka. Sposób wykonania wszystkich konstrukcji umożliwia łatwy montaż urządzeń. W przypadku rozdzielnic są to kanały zasilające w stacji transformatorowej, oraz systemy szyn zbiorczych wykonanych z miedzi. Pozostałe konstrukcje nośne zbudowane są, w formie szkieletowej z blachy ocynkowanej, dodatkowo malowanej proszkowo. Standardowo rozdzielnice wyposażone są w listwowe rozłączniki bezpiecznikowe, rozłączalne trój lub jednopolowo. Elementy kontaktowe rozłączników bezpiecznikowych wykonane zostały z powierzchniowo uszlachetnionej miedzi elektrolitycznej.

Dużym osiągnięciem są również systemy wizualizacji, zarówno dla pojedynczych maszyn i procesów jak i kompletnych linii produkcyjnych w oparciu o panele operatorskie, oraz komputery przemysłowe. Realizowane obecnie systemy wizualizacyjne pozwalają między innymi na: zarządzanie recepturami, kontrolę dostępu, raportowanie, zapis danych do baz, dostęp przez WWW, statystyki, dowolny sposób prezentacji danych itd.