Popularne gatunki muzyczne – nowa muzyka fussion jazz

Muzyka to popularna forma rozrywki i spędzania wolnych chwil. Niedawno powstało wiele nowych gatunków, które stanowią połączenie znanych do tej pory rodzajów muzyki. Z popularnego jazzu wywodzi się m. in. nowa muzyka fusion jazz.

Nowa muzyka fussion jazz na eventy

nowa muzyka fusion jazzHarmonia jazzowa została wykorzystana w latach 60 przez czarnoskórych muzyków, którzy dodali do niej elementy takich stylów jak funk i rock. Polski smooth jazz sięga historią kilkunastu lat wstecz, kiedy topowi muzycy nagrywali pierwsze płyty w tym stylu. Wyróżniona perkusja i bas elektryczny to jedne z charakterystycznych elementów tego gatunku. Innym popularnym gatunkiem jest smooth jazz, obecnie niemal każda firma organizująca event planuje taką oprawę muzyczną. Zespół smooth jazz na koncert to zwykle skład pięcioosobowy. czasami bez wokalisty, bo sekcja perkusyjna jest wyeksponowana. Zespół smooth jazz na eventy może mieć bardziej rozbudowaną sekcję gitar. Charakterystyczne brzmienie tego gatunku to wypadkowa podejścia klasycznego i nowoczesnych inspiracji. Dzięki temu efekt jest tak popularny nie tylko na listach przebojów i rozgłośniach radiowych, ale także na koncertach na żywo. Muzycy to zwykle osoby po akademiach muzycznych, znające teorię muzyki i sposób komponowania utworów. Najpopularniejsi wykonawcy wywodzą się z tradycyjnych jazzowych szkół. Oba gatunki sprawdzają się w charakterze muzyki towarzyszącej, ale także jako sceniczne koncerty na dużą skalę. Odbywają się festiwale muzyczne, na których prezentują się zespoły tego nurtu. Publiczność na całym świecie inspiruje się wpływami o jazzowym charakterze.

Z Nowego Orleanu wywodził się Louis Armstrong, który rozpropagował jazzowe brzmienie na całym świecie, bez którego nie powstałyby kolejne gatunki. Poza jazzem rock to drugi popularny gatunek.

Więcej o jazzie na stronie http://www.slowmusic.pl