Potrzebowałam papierów kolorowych

 

Moja córka ostatnio bardzo chorowała. Starałam się jej jakoś umilać ten czas. Do tej pory chodziła do przedszkola i była przyzwyczajona, że tam cały czas coś się robi. Musiałam również wymyślać jej jakieś zabawy. Ostatnio wpadłam na pomysł robienia wyklejanek z kolorowego papieru. To bardzo zajmujące zajęcie. Musiałam tylko zakupić odpowiedni papier, żeby mieć na czym pracować.

Kupiłam córce papier kolorowy

kolorowe papieryUdałam się do sklepu papierniczego, aby kupić tam odpowiednie kolorowe papiery dla mojej córki. W takich sklepach można znaleźć całą gamę różnych papierów kolorowych. Wybrałam dla niej papiery kolorowe o różnych fakturach i grubościach. Jedne były wykonane z papierów technicznych inne z rysunkowych, a jeszcze inne z papieru samoprzylepnego. Takie papiery dostępne są w wielu kolorach, niektóre także są wielobarwne. W sklepie papierniczym miałam wybór kupna pojedynczych kartek lub całych bloków papierów kolorowych. Bardziej opłacalne było kupno całych bloków, ale w nich było mniej różnych barw kartek do wyboru, dlatego zakupiłam trochę bloków aby mieć podstawowe kolory, a tych kolorów których nie mieli dokupiłam w postaci pojedynczych kartek. Takie papiery kolorowe świetnie nadają się do zabawy o czym przekonałam się już wkrótce. Oprócz wymyślonych przeze mnie wyklejanek córka wykorzystywała je do rysowania i malowania, a także do robienia origami.

Byłam bardzo zadowolona z tego, że udało mi się je dostać w tak przystępnej i niskiej cenie oraz, że w sklepie papierniczym mieli tak różnorodny wybór papierów kolorowych. Były one dostępne także w różnych formatach. Od małych kartek i bloków a5, wielkości zeszytu do dużych papierów kolorowych w formacie a2. Papiery okazały się bardzo uniwersalne i przydatne nie tylko do zabawy.