Praca fotografa dziecięcego – chrzty

Niektórzy fotografowie starają się być uniwersalni, jednak nie zawsze się to dobrze sprawdza. Istnieją różne rodzaje zdjęć i z jednymi będą sobie radzić znakomicie, a inne okażą się dla nich trudne. Tak jest na przykład z fotografowaniem dzieci.

Praca fotografa na chrzcie

tani fotograf na chrzest w ŁodziDzieci wcale nie są wdzięcznymi modelami i trudno z nimi współpracować. Pozowane zdjęcia nie mają wcale za wiele uroku i chociaż każda rodzina powinna mieć wspólne zdjęcie, to jednak najpiękniejsze zdjęcia dzieci to te robione, gdy dzieci czują się swobodnie i nie zdają sobie nawet sprawy, że właśnie ktoś im robi zdjęcia. Wymaga to dobrego podejścia ze strony fotografa, który musi chodzić za nimi niemal krok w krok i czekać na dobry moment, by zrobić udane zdjęcia, gdzie dzieci są w ruchu lub zajęte jakąś zabawą. Coraz częściej fotografowie dziecięcy pracują nie tylko z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym, ale także z maluchami w czasie chrztu. Nie jest to wcale takie łatwe – chociaż dzieci tu nie ruszają się za wiele i nie biegają, to jednak trzeba mieć wyczucie, kiedy i jakie ujęcie należy wybrać, szczególnie że np. chrzest po mszy trwa około dziesięciu lub piętnastu minut, a to niewiele czasu. Do tego wielu ujęć po prostu nie można powtórzyć. Wybierając fotografa na chrzest na przykład w okolicach Łodzi najlepiej jest kierować się rekomendacjami innych rodziców. Może się okazać, że najlepszy będzie tani fotograf na chrzest w Łodzi, podczas gdy ktoś z wyższą stawką wcale nie robi takich udanych zdjęć, jak to zapowiadał. Warto też zajrzeć na stronę internetową i pooglądać zdjęcia z chrztów, urodzin dzieci czy innych okazji, żeby przekonać się na własne oczy, jakie zdjęcia ten fotograf robi.

Należy ustalić z nim, jak będzie wyglądać jego praca i co należy robić, żeby jak najlepiej z nim współpracować. Ponieważ to rodzice trzymają dziecko, to udane zdjęcia w znacznej mierze zależą od tego, czy np. nie będą zasłaniać malucha.