Praca kierowcy – busy do Niemiec

Ostatnio na stronach z ogłoszeniami odnośnie pracy, możemy znaleźć wiele ofert dla zawodowych kierowców. Głównie poszukiwani są kierowcy samochodów ciężarowych na trasach międzynarodowych. Trzeba przyznać, że taka praca jest bardzo dobrze płatna.

Busy do Niemiec – dobrze rokująca praca

autobus

Ma jednak również wiele minusów, które absolutnie ją dyskwalifikują. Po pierwsze kierowcy na trasach międzynarodowych mają bardzo napięty grafik. Często nie mają czasu na załatwienie swoich potrzeb fizjologicznych, zjedzenie porządnego posiłku czy wystarczającą dawkę snu. Ich pracodawcy wykorzystują do granic ich możliwości fizyczne. Narażeni są również na rabunki, na nieprzyjemności w zagranicznych krajach. Często zmuszani są do jeżdżenia zwykłymi drogami i unikania płatnych ale i wygodnych autostrad. Dużo lepiej mają kierowcy, którzy organizują przewozy do Szwajcarii. Jeszcze lepiej mają ci, którzy robią przewozy do Niemiec, ponieważ to dość krótka trasa. Takie busy do Niemiec wprawdzie też jadą sporą ilość czasu, lecz zawsze są zmiennicy, którzy ułatwiają sobie przebrnięcie podróży. Nie mają tak restrykcyjnych przepisów, busem jeździ się o wiele wygodniej i nie ma takiego napięcia psychicznego. Zarobki są natomiast bardzo podobne. W przypadku prywatnego interesu mogą być nawet dużo wyższe. Najbardziej niewdzięczna jest praca kierowcy autobusów miejskich i międzymiastowych.

Mają oni naprawdę niskie zarobki, muszą często radzić sobie z kłopotliwymi pasażerami i jeżdżą kilka godzin wciąż tymi samymi drogami. Często spotykam się z brakiem poszanowania dla kierowców. Wykonują oni jednak dla nas naprawdę ogromną pracę.

Wiele na temat busów do Niemiec i na temat kariery w tym zawodzie można przeczytać na – https://transer.com.pl