Praca magazynowe i liczne ułatwienia

Od razu po napisaniu matury zacząłem rozglądać się za swoją pierwszą pracą. Było mi obojętne jak ona będzie wyglądała, ponieważ za kilka miesięcy planowałem rozpocząć studia. Zgłosiłem się więc do magazynu, gdzie moim zadaniem miało być rozpakowywanie świeżo przywiezionych towarów. Już pierwszego dnia byłem zdziwiony jak nowe technologie są wykorzystywane w tego typu budynkach, które dodatkowo ułatwiają wykonywanie wielu czynności.

Funkcjonalne zastosowanie kurtyny w magazynie

kurtyna przesuwnaNajwiększym zaskoczeniem dla mnie były otwarte bramy wyładunkowe, do których podjeżdżały duże ciężarówki zostawiające towar. Początkowo miałem wrażenie, że wlatuje przez nie sporo zimna, jednak odbierając towar przekonałem się jak to jest zabezpieczone. Każdy z otworów zabezpiecza kurtyna przesuwna, wykonana z PCV, która na czas wyładunku jest rozsuwana i ułatwia poruszanie się wózkom widłowym po magazynie. Kiedy rozładunek zostanie zakończony kurtyna jest zasuwana, dzięki czemu do wnętrza magazynu nie przedostaje się zimno. Takie same paski zobaczyłem na dziale produkcji. Szef od razu mi wytłumaczył, że mają one szerokie zastosowanie ze względu na swoje właściwości. Pozwalają wyciszyć pracę urządzeń oraz hamują przelatywanie różnego rodzaju pyłków do przestrzeni, które powinny być sterylne. Poza tym hala nie musi być tak bardzo ogrzewana. Byłem pod wielkim wrażeniem.

Moja przygoda z pracą na magazynie nie skończyła się tamtego lata. Kiedy dokładnie poznałem funkcjonowanie firmy postanowiłem tam zostać. Miałem okazję przekonać się kilkaset razy, że kurtyny przesuwne rzeczywiście są potrzebne i bez nich organizacja działania całego magazynu mogłaby zostać zaburzona. Od tamtej pory pojawiło się ich więcej na dziale produkcji, ponieważ firma rozszerzyła swoją działalność.