Praktyczny wózek dla inwalidy

 

Niepełnosprawność powoduje, że wiele osób zamyka się w swoich domach i wychodzi jedynie, kiedy musi. Szczególnie uciążliwe jest poruszanie się po mieście osobom, które jeżdżą na wózkach inwalidzkich, ponieważ infrastruktura miasta nie jest dostosowana do ich wymagań.

Jakie są rodzaje wózków inwalidzkich?

wózek inwalidzki sklepZdecydowana większość osób niepełnosprawnych porusza się na wózkach inwalidzkich, które są dla nich najwygodniejsze. Poza nim dostępne są jeszcze balkoniki i laski, ale w ich przypadku nie można być sparaliżowanym od pasa w dół. Jeżeli jest nam potrzebny dobry wózek inwalidzki sklep medyczny będzie idealnym miejscem na jego zakup. W sprzedaży znajdziemy klasyczne, aktywne wózki inwalidzkie lub elektryczne. Oba są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, ale różnią się przede wszystkim napędem. Ręczne wózki jak sama nazwa mówi są poruszane siłą rąk inwalidy lub mogą być pchane przez kogoś. Natomiast elektryczne są kierowane za pomocą kierownicy lub specjalnego joysticka znajdującego się przy fotelu. Najtańsze modele wózków kupimy już za kilkaset złotych i z pewnością pewnej grupie inwalidów się przydadzą. Jeżeli jednak planujemy z niego często korzystać w różnych codziennych sytuacjach, to lepiej zainwestować nieco więcej i kupić lekki, zwinny i nowoczesny model. Do codziennego użytku, wystarczy aktywny wózek, natomiast kiedy musimy jechać do urzędu czy na wizytę do lekarza, to lepiej wybrać elektryczny wózek inwalidzki. Wszystkie dostępne modele z pewnością znajdziemy w internecie w najlepszej cenie.

W sklepach medycznych znajdziemy wiele artykułów i przyborów dla inwalidów, emerytów czy po prostu schorowanych osób, które potrzebują profesjonalnej pomocy. Kupimy tu ciśnieniomierze, glukometr, kołnierz ortopedyczny czy wózek inwalidzki.