Praktykant w pracowni z naprawą biżuterii

Jakiś czas temu odbywałam praktyki we Wrocławskiej pracowni jubilerskiej. Nauczyłam się wiele informacji i wiem, że jak założę własną firmę to doskonale poradzę sobie w tej branży. Wiem dokładnie jak przebiega obróbka jeżeli chodzi o diamenty oraz inne kamienie szlachetne.

Naprawa biżuterii wszelkiego rodzaju

naprawa biżuteriiOczywiście wykonywałam taką obróbkę pod okiem opiekuna. Trzeba to robić dokładnie i precyzyjnie. Diamenty są najtwardszym materiałem może być cięty tylko przy pomocy innego tego samego kamienia. Ponadto nauczyłam się jak przebiega naprawa biżuterii, jeżeli chodzi o łańcuszki, bransoletki czy pierścionki i również sama dokonywałam wszelkich napraw. Właścicielka pracowni kładła bardzo duży nacisk na to, żebym zdobyła jak największe doświadczenie. Wiem również jak powstają obrączki oraz jakie czynniki należy brać pod uwagę. W drugiej połowie praktyk pracowałam w sklepie i sprzedawałam pierścionki zaręczynowe oraz ślubne obrączki czy zegarki i łańcuszki. Nauczyłam się jak pracować z klientem oraz w jaki właściwy sposób odczytywać jego potrzeby. Te praktyki nauczyły mnie naprawdę bardzo dużo. W przyszłości nawet chciałabym projektować pierścionki zaręczynowe. Już mam kilka ciekawych pomysłów. Naprawa biżuterii bardzo mnie interesuje i dzięki tym praktykom naprawiłam kilka swoich łańcuszków. Ostatniego dnia praktyk miałam wyczyścić gabloty, gdzie znajdują się obrączki, oraz poukładać pierścionki zaręczynowe według rozmiarów. Te, które posiadają diamenty miały znajdować się w oddzielnej gablotce. Z żalem żegnałam się z tą pracownią, ponieważ bardzo dobrze mi się tam pracowało i chciałabym tam jeszcze wrócić.

Właścicielka powiedziała, że zanim otworzę własny salon to mogę u niej trochę popracować. Bardzo się ucieszyłam na tę propozycję i na pewno skorzystam.

Więcej na J&A z Wrocławia, ul. Kazimierza Wielkiego 34