Praktyki w firmie projektującej strony www

Jakiś czas temu musiałem odbyć praktyki. Nasza szkoła współpracuje z wieloma firmami w Częstochowie i to właśnie szkoła załatwiła mi praktyki. Miałem je odbyć w firmie webmasterskiej, która znajduje się w centrum Częstochowy. Ucieszyło mnie to, bo mieszkam niedaleko i miałem blisko.

Projektowałem strony www

Strony wwwProjektowanie stron w tej firmy wykonują tylko wykwalifikowani pracownicy, więc samodzielnie nie mogłem pracować. Asystowałem pracownikom, którzy tworzyli strony internetowe i wykonywałem drobne prace. Widziałem od podstaw jak powstają strony www i byłem pod ogromnym wrażeniem. Wiedziałem, że projektowanie stron jest pracą dla mnie i na pewno sobie świetnie poradzę. Pewnego razu jeden z pracowników musiał wyjść i zostałem sam. Jego projektowanie stron nie było jeszcze skończone a wiem, że goniły go terminy. Postanowiłem dokończyć za niego strony internetowe, ponieważ zostały tylko jakieś zabiegi końcowe do wykonania a ja wiedziałem dobrze jak to zrobić. Kiedy skończyłem te dobrze wykonane strony www Częstochowa to wrócił właśnie ten pracownik. Powiedziałem mu, że dokończyłem jego strony internetowe i może być pewny, że wszystko jest w porządku. Pełen nieufności wobec praktykanta oczywiście sam sprawdzić wszystkie strony internetowe zanim oddał je do rozliczenia. Powiedział, że projektowanie stron poszło mi bardzo dobrze i mam potencjał, który warto wykorzystać. Poszedł do szefa i powiedział mu, że dokończyłem projektowanie stron w jego zleceniu i świetnie sobie poradziłem. Szef przyszedł i dał mi zlecenie. Miałem zrobić strony www dla dwóch przedsiębiorstw.

Byłem w niebo wzięty i od razu zabrałem się za tworzenie stron www. Miałem mnóstwo pomysłów i postanowiłem wykorzystać najlepsze z nich. Kiedy wykonałem swoją pracę pokazałem wszystko szefowi. Był ze mnie zadowolony.