Profesjonalna detoksykacja alkoholowa

Terapia alkoholowa jest konieczna, jeśli osoba pijąca przestaje kontrolować swoje życie. Na szczęście mamy w naszych miastach ośrodki leczenia uzależnień. Zarówno te prywatne, jak i państwowe. Zarówno jedne, jak i drugie zasługują na słowa uznania ponieważ robią świetną robotę. 

Ośrodek leczenia uzależnień z detoksykacją alkoholową 

detoksykacja alkoholowa pod nadzoremOsoby zgłaszające się na terapie alkoholowe są często w bardzo złym stanie. Zarówno psychicznym, jak i fizycznym. Niektórzy też fatalnie znoszą odstawienie alkoholu, reagując frustracją albo agresją. Dlatego też wiele ośrodków wprowadziło detoksykację alkoholową pod nadzorem. Dzięki czemu pacjenci nie zrobią krzywdy sobie innym hospitalizowanym, ani personelowi. A trzeba dodać, że pacjenci, którzy cierpią na zespół abstynencyjny są zdolni do bardzo ekstremalnych zachowań. Atak na czyjeś zdrowie lub życie wcale nie stanowi tu wyjątku. Detoksykacja alkoholowa pod nadzorem to domena prywatnych ośrodków leczenia uzależnień. Pobyt w takim miejscu opłaca się z własnej kieszeni lub jest on w części refundowany. Jednak jego standard jest znacznie wyższy. Pokoje są większe, łazienki nowoczesne, a sale, w których prowadzone są terapie – multimedialne. Sesje terapeutyczne prowadzą doświadczeni psychoterapeuci oraz psycholodzy. W przeważającej większości przypadków mają oni wieloletnie doświadczenie w leczeniu alkoholików. W przerwach między sesjami, pacjenci mogą skorzystać z pływalni, boiska lub stołów ping-pongowych. Sport bowiem doskonale rozładowuje złe emocje. 

Terapia pod nadzorem w prywatnym ośrodku, to doskonałe rozwiązanie szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają terapię. Detoksykacja to dopiero pierwszy jej etap, w którym zostanie wypłukany alkohol oraz dostarczone zostaną elektrolity, przeciwdziałające odwodnieniu.