Profesjonalna regeneracja pomp wtryskowych

Nieodłącznym elementem pojazdów z silnikami Diesla są pompy wtryskowe. Na rynku znajduje się kilka modeli pomp wykorzystywanych w pojazdach osobowych, a także w maszynach budowlanych i ciągnikach rolniczych. Są to przede wszystkim pompy rzędowe, rotacyjny oraz wysokiego ciśnienia. Podobnie jak każdy element silnika, również pompy wtryskowe narażone są na występowanie usterek. Ich nieprawidłowe działanie powoduje złą pracę silnika, zwiększa zużycie paliwa oraz naraża silnik na uszkodzenia.

Regenerowane pompy wtryskowe

regeneracja pomp wtryskowychNa rynku znajduje się wiele firm, które zajmują się serwisem silników i ich podzespołów. Skuteczna regeneracja pomp wtryskowych przywraca pełną sprawność pompom. W większości nowoczesnych systemów pomp do naprawy i regeneracji poza umiejętnościami wykwalifikowanych mechaników potrzebne są także specjalne urządzenia nastawcze oraz testery diagnostyczne.Dlatego warto korzystać z rekomendowanych serwisów cieszących się dobrą opinią wśród użytkowników pojazdów z silnikiem diesla. Ważne jest przede wszystkim ustawienie pompy względem napędu rozrządu, a także skorygowanie konta wtrysku. Przy regeneracji ważne jest, aby podczas wszystkich czynności była utrzymana czystość. Zanieczyszczenia negatywnie wpływają na pracę pompy i mogą spowodować uszkodzenie silnika. Dodatkowo przy naprawach i przeglądach układów zasilania należy wymienić filtry paliwa, ponieważ zapobiega to dostawaniu się dużej ilości zanieczyszczeń, która w konsekwencji może prowadzić do zużywania sekcji tłoczących i elementów wtryskiwaczy.

Najczęściej przyczyną usterek pomp wtryskowych jest zła jakość paliwa i filtrów, niewłaściwe ustawienie pompy wysokiego ciśnienia, a także brak dbałości o układ paliwowy. Na bieżąco kontrolowanie systemów pomp gwarantuję wychwycenie we właściwym czasie nieprawidłowości w funkcjonowaniu i zużyciu poszczególnych elementów. Nie generuje to kosztów związanych z wymianą całego zespołu pompo-wtryskującego.