Prywatny basen w ogródku

Gdy nadchodzi za oknem lato i zbliżają się coraz to cieplejsze dni i noce coraz częściej przychodzi ochota na kąpiel w cieplutkiej wodzie pod chmurką i w blasku promieni słonecznych. Kilkanaście lat temu był to czas aby wybrać się z przyjaciółmi nad pobliską rzeczkę, aby się popluskać, zbudować tamę i tym podobne. Niestety czasy uległy zmianie ale nadal możemy zapewnić naszym dzieciom podobną rozrywkę.

Basen ogrodowy, czy to dobry pomysł?

baseny kąpieloweCzasy beztroskich kąpieli w okolicznych rzeczkach odchodzą w niepamięć i obecnie przy wychowywaniu dzieci dużo większy nacisk kładzie się na aspekt bezpieczeństwa. Czy to dobrze, czy źle to już temat na całkiem odrębną dyskusję. Ale czy przez to musimy pozbawiać naszych pociech radości, którą sami mieliśmy zażywając jednocześnie kąpieli słonecznych jak i wodnych? Oczywiście, że nie. Obecnie za niewielkie pieniądze możemy wyposażyć nasze ogrody w baseny kąpielowe, które dla naszych dzieci będą tym czym dla nas w dzieciństwie była położona w najbliższej okolicy rzeczka lub jakieś jeziorko czy staw. Inwestycja taka nie jest zbyt kosztowna i na pewno zmieści się nawet w niewielkim budżecie domowym. A miejsce zawsze się jakieś znajdzie za domem w ogródku, gdzieś gdzie cały czas będziemy mieli nasze pociechy na oku. A więc zapewnimy zabawę bezpieczną, pożyteczną i o wiele ciekawszą niż spędzanie niezliczonych godzin przed komputerem czy tabletem.

Niestety obecne czasy są jakie są i nie powinno się pozwalać nieletnim dzieciom na korzystanie z niestrzeżonych kąpielisk takich jak rzeki czy stawy. Ale nie powinno się odcinać ich od natury, którą niewątpliwie jest woda i kąpiel na świeżym powietrzu. Dlatego prywatne baseny mogą być ciekawą alternatywą a do tego nie naruszającą zbytnio naszego budżetu.