Przemysłowy robot do prac precyzyjnych

Automatyzacja procesów produkcyjnych jest częstszym zjawiskiem niż większości osób nie pracujących w przemyśle się wydaje. Zadania nużące, powtarzalne i proste, aczkolwiek męczące są najczęściej automatyzowane, gdyż maszyny mogą wykonywać je nieprzerwanie, bez śladu zmęczenia i spadku efektywności.

Maszyna przemysłowa do obsługi wtryskarki

polecany robot do wtryskarkiW naszym zakładzie nie ma zbyt wielu stanowisk pracy, na których można by zastosować automaty, więc większość zadań które nieszczególnie były lubiane przez pracowników przejęły maszyny. Zautomatyzowana została głównie obsługa wtryskarek i procesu odlewniczego w formach wtryskowych, które zazwyczaj nie potrzebowały zbyt dużego nakładu pracy, aczkolwiek były bardzo powtarzalne, a pracownicy uskarżali się na spadki efektywności spowodowane znużeniem w trakcie pracy. Zastąpił ich dość polecany robot do wtryskarki, obsługujący większość procesów na stanowisku poprzednio zajmowanym przez fizycznych pracowników. Maszyna ta ustawia formy wtryskowe na właściwym miejscu, samoczynnie blokuje je w jednym miejscu i wykonuje wtrysk tworzywa sztucznego, oraz ekstrakcji gotowego wyrobu. Dzięki szybkości, z jaką owy robot wykonuje zlecone mu zadania, proces odlewu wtryskowego został w naszym zakładzie skrócony prawie o połowę, a więc możemy wykonywać więcej zleceń w tym samym czasie, a na dodatek wszystkie mają tak samo wysoką dokładność, z jaką zostały przeprowadzone.

Maszyny które są przeznaczone do wykonywania odlewów należą do bardziej kompaktowych robotów przemysłowych, i mogą pracować w miejscach w których nie ma zbyt dużo przestrzeni pomiędzy wszystkimi urządzeniami na hali produkcyjnej, lub w warsztatach, gdzie zazwyczaj miejsca zawsze jest mało. Roboty mogą być z łatwością programowane i dostosowywane do konkretnych prac.