Przepływowe podgrzewacze wody i ich zastosowanie

W jaki sposób można ogrzewać wodę użytkową bez konieczności podłączania skomplikowanych instalacji hydraulicznych? Wystarczy zamontować niewielkie urządzenie zwane podgrzewaczem przepływowym. Podgrzewacz montujemy bezpośrednio przed kranem i podłączamy do prądu. Wydajne podgrzewacze zapewniają ciepłą wodę użytkową bez konieczności korzystania z zasobników czy bojlerów.

Ile kosztują wydajne i nowoczesne podgrzewacze?

wydajny podgrzewacz wody przepływowyUrządzenia do podgrzewania wody bieżącej kosztują niewiele. Proste podgrzewacze o niskiej wydajności kupimy już za dwieście złotych. Nadadzą się one do kampingu lub domku letniskowego, gdzie nie potrzebujemy raczej wody gorącej a jedynie ciepłej. Do użytku domowego warto zainwestować więcej i kupić wydajny podgrzewacz wody przepływowy, który zapewni nam wystarczającą ilość gorącej wody niezbędnej na przykład do kąpieli. Za urządzenie wysokiej jakości i dużej wydajności zapłacimy około dwóch tysięcy złotych. Oszczędzamy jednak o wiele więcej na kosztach podgrzewania wody w dużym zasobniku, który korzysta z energii elektrycznej praktycznie bez przerwy. A dobrej klasy zasobnik można zamontować bezpośrednio za głównym zaworem dopływowym i korzystać z gorącej wody we wszystkich odpływach jednocześnie. Tłumacząc na język polski – montujemy jeden wydajny podgrzewacz i gorącą wodę mamy we wszystkich kranach jednocześnie. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w każdym domu.

Podgrzewacze przepływowe to idealne rozwiązanie w okresie letnim. Nie musimy korzystać z centralnego ogrzewania, żeby mieć ciepłą wodę w kranie. Dzięki podgrzewaczom nie musimy też grzać wody w zasobniku, bo do tego zużywane jest całkiem sporo energii elektrycznej. Urządzenie do podgrzewania wody pracuje tylko wówczas, kiedy będziemy potrzebować gorącej wody w kranie.