Przewóz maszyn do obróbki cnc

Mój kolega jeździ tirem. Nic nie byłoby w tym szczególnego, gdyby nie fakt, że ostatnio przewoził dość specyficzny ładunek. To co wiózł, miało trafić na Śląsk, i bardzo dobrze. Świadczyłoby to o rozwoju tego regionu. Opowiadał mi, iż załadowywano go za pomocą dźwigów.

Maszyny do obróbki cnc jechały na Śląsk

obróbka cncPierwszy raz coś takiego widział. A kładziono mu na ciężarówkę maszyny, dzięki którym możliwe jest frezowanie CNC oraz toczenie CNC. Jednym słowem: tokarki i frezarki – to przez nie jest możliwa obróbka skrawaniem na sposób seryjny, czyli profesjonalna obróbka CNC metalu. Cała ta kwestia bardzo mnie inspiruje, gdyż jestem absolwentem działu metalowego na Uniwersytecie Śląskim. Bardzo mnie ciekawi, gdzie ten ładunek został złożony. Kolega mówił, iż był przepakowywany i ładunek odbierała kolej jadąca na Śląsk. Ja dziś stoję u początku swojej kariery zawodowej i chciałbym, bym mógł pracować na nowoczesnych maszynach. Te ponoć właśnie takie były, ponieważ wyprodukowano je na przełomie 2015 i 2016 roku. Ja na studiach najnowszą maszynę CNC widziałem z roku 2010. Bardzo chcę iść z duchem czasu i mocno kładę na to nacisk. Przykładowo nie chcę pracować w firmie posiadającej stare maszyny, to nie rozwinie mnie. Na takie coś nie zgodzę się, nawet gdybym miał mało zarabiać. Szkoda iż mój kolega nie wie, do jakiego zakładu zostały przetransportowane te maszyny. Zapewne złożyłbym tam CV. Do tego w ogóle nie patrzył bym na pieniądze. Już sama możliwość pracowania na nowych maszynach byłaby dla mnie dużym wynagrodzeniem. A gdyby nawet wynagrodzenie było bardzo małe, to po pewnym czasie mógłbym przejść gdzie indziej, gdzie też pojawiły by się nowe sprzęty.

W branży metalowej, jeśli chodzi o toczenie czy też inną formę obróbki skrawaniem, najważniejsze jest nadążanie za technologią. Nie można tego zaniedbać. Tokarnie manualne, czy też frezarki tego typu, odchodzą do lamusa. Dziś wszystko musisz już robić w systemie CNC. Musisz iść do przodu!