Rola nanosrebra w działaniu antybakteryjnym

 

Wszelkie problemy ze skórą zaczynają się lub kończą na bakteriach. Na ludzkiej skórze znajduje się wiele bakterii saprofitycznych, czyli nieszkodliwych. Niemniej jednak przy sprzyjających dla nich warunkach mogą one wywoływać na skórze zmiany.

Jak pozbyć się bakterii za pomocą nanosrebra?

antybakteryjne nanosrebroMoże też dojść do zakażenia skóry bakteriami, które nie są naszymi komensalami, czyli nie żyją z nami w symbiozie. Wtedy należy poszukać kosmetyków, dzięki którym poradzimy sobie ze zmianami wywołanymi przez bakterie. Do takich kosmetyków należy z pewnością nanosrebro. Coraz częściej jest ono stosowane w kremach i mydłach, żelach do pielęgnacji twarzy. Działanie antybakteryjne nanosrebra polega na tym, że srebro po kontakcie z patogenem hamuje i niszczy jego układ enzymatyczny odpowiadające za tlenowy metabolizm. To doprowadza do śmierci patogenu. Nanosrebro wykorzystywane jest często w mydłach i polecane młodym osobom, które mają problemy z cerą trądzikową. Jest to droższe rozwiązanie niż mydło siarkowe, bo kosztuje kilkanaście złotych, ale jest jak najbardziej skuteczne. Można kupić mydełko ze sreberkiem w aptekach i sklepach kosmetycznych. Jony srebra można potraktować jako naturalny antybiotyk, który dezynfekuje naszą skórę. Właśnie w ten sposób antybakteryjne nanosrebro sprawia, że skóra staje się czysta, bez żadnych zmian – przede wszystkim trądzikowych, które bardzo często zakażone są różnymi bakteriami. Nie ma takich bakterii, które byłyby odporne na nanosrebro. Wszystkie bakterie, które przechodzą kontakt z jonami srebra, mają uszkodzony układ enzymatyczny, co nie pozwala im na dłuższe życie.

Warto wydać zaledwie kilkanaście złotych, ale cieszyć się zdrową cerą, która w końcu będzie wyglądać czysto i pięknie. Nanosrebro dodawane jest też często do różnych kremów do twarzy i nie tylko.