Scrum dla zainteresowanych

Mój szef powiedział mi w zeszłym tygodniu, że jeśli chcę liczyć na awans w naszej firmie to muszę jeszcze się trochę postarać. Nie wiedziałem co o tym sądzić bo faktycznie nie spodziewałem się, że tak szybko to wszystko nastąpi. Jednak po przyjściu do domu sprawdziłem różne ogłoszenia w tym portale społecznościowe dla specjalistów i dowiedziałem się, że Scrum to bardzo ciekawa sprawa.

Scrum – jak nauczyć się tej metodologii?

metodyka scrumMetodologia pracy Scrum to bardzo ciekawa sprawa. Ja na przykład nie spodziewałem się, że faktycznie już po paru lekcjach w internecie tak się wciągnę w ten temat. Stwierdziłem, że faktycznie może warto będzie wybrać Scrum jako technikę pracy na kolejne kilka lat. Zastanawiając się nad tym, od czego w ogóle zacząć stwierdziłem, że może odezwę się do któregoś z tych specjalistów, których widziałem na różnych portalach społecznościowych i tam faktycznie dowiem się wszystkiego czego powinienem się dowiedzieć. W większości przypadków metodyka scrum pozwala na wiele, ale trzeba oczywiście potrafić wykorzystywać różne umiejętności. Dla zwykłego człowieka zajmującego się na co dzień czymś innym na pewno może to być zbyt duże wyzwanie jak na jeden raz, ale faktycznie każdy, kto będzie chciał nauczyć się Scrum i tak jak ja ma już jakieś doświadczenie w tym temacie faktycznie będzie mógł dość przyswoić sobie wszystkie najważniejsze informacje.

Jeśli ktoś kiedyś będzie zastanawiał się, aby nauczyć się Scrum czy to dla siebie czy można powiedzieć, że pod przymusem szefa to wydaje mi się, że bardzo łatwo będzie można to zrobić. Tak naprawdę to faktycznie bardzo istotne będzie wybrać szkolenie intensywne. Mi się trochę spieszyło, więc faktycznie wiedziałem, że nie ma co czekać i trzeba działać, aby nauczyć się nowych rzeczy.