Ślub w obiektywie czyli fotografia ślubna

Sesje ślubne oraz weselne na stałe zapisały się w kanon fotografii popularnej. Na uwiecznienie tych wspaniałych i niepowtarzalnych chwil, według tygodnika Częstochowa decyduje się praktycznie większość par (fotografia ślubna to jeden z najczęściej wybieranych powodów dla których ludzie decydują się sesje).

Fotografia ślubna i wybór miejsca

fotografia ślubnaZarówno jeśli chodzi o zdjęcia wykonywane podczas kościelnej/urzędowej ceremonii zaślubin oraz podczas wesela czy przyjęcia. Wiele osób decyduje się także na zorganizowanie dodatkowych sesji zdjęciowych, tuż po weselu lub niedługo przed nim – można więc śmiało stwierdzić, że fotografia ślubna to prawdziwa „żyła złota” i wielkie wyzwanie. Większość z nich odbywa się w wybranej przez osoby i fotografa lokalizacji, często są to sesje plenerowe, rzadziej sesje bezpośrednio w profesjonalnym studio fotograficznym z wykorzystaniem różnego rodzaju tła oraz dodatków. Fotografia ślubna, jeśli chodzi o sesje plenerowe, ma to do siebie, że łatwo wtedy wykorzystać bogactwo natury i dostępność ciekawych miejsc chociażby takich jak ruiny zamków, park krajobrazowy, góry czy morskie fale. Wszystko to sprawia, że fotografia ślubna to coś, co zachwyca praktycznie każdego odbiorę oraz gwarantuje uwiecznienie tych cudownych chwil w fotograficznym kadrze i możliwości nieustannego powracania do nich przez kolejne lata. Obecnie wiele inspiracji oraz pomysłów na ślubne kadry można znaleźć nie tylko w czasopismach (swego czasu nawet istniała gazeta Fotografia Ślubna ale także oczywiście w internecie. Wiele stron posiada odpowiedni dział (taki jak chociażby fotografia ślubna czy ślub w obiektywie) w którym wyszukamy inspirujące zdjęcia oraz pomysły na sesje. Na śląsku (Gliwice) organizowane są także cykliczne spotkania podczas których można zapoznać się z ujęciami oraz zdjęciami lokalnych fotografów i dzięki temu sprawdzić ich ofertę oraz ewentualnie zainteresować się ich usługami.

Jest to świetne rozwiązanie, ze względu na fakt, że na rynku działa obecnie wielu fotografów, a decyzja kogo wybrać, by tworzył kadry na naszym ślubie i weselu (oraz ewentualnej dodatkowej sesji zdjęciowej) może być niezmiernie trudna.

Więcej na stronie www.bartoszplonka.pl