Specjalne tkaniny od producenta

Do szycia ubrań wykorzystuje się różne tkaniny. Są to między innymi bawełna, elastan, poliester, czy wełna. Do tworzenia ubrań do noszenia na co dzień takie materiały się sprawdzają. Są ładne, przyjemne w dotyku, można je także kupić w każdym sklepie z tkaninami. Czasem jednak potrzeba czegoś specjalnego.

Tkaniny do szycia ubrań roboczych

producent tkanin roboczychUbranie dla budowlańca, robotnika, czy górnika nie może być szyte ze zwykłej tkaniny. Taka szybko by się zniszczyła na skutek rozdarcia, poplamienia, czy też nawet wypalenia. Praca w trudnych warunkach nie jest łatwa, ani przyjemna. Jednak dzięki odpowiedniej odzieży ochronnej pracownicy są zabezpieczeni przed urazami. Producent tkanin roboczych oferuje wiele materiałów niezbędnych do szycia ubrań. Są to na pewno tkaniny plamoodporne. Takie są wykorzystywane na przykład do szycia odzieży gastronomicznej, czy dla pracowników magazynu. Tkaniny tego typu są dosyć śliskie, nie chłoną wody, a jeśli wyleje się na nie np. sok to można je wytrzeć ręcznikiem papierowym i plama nie zostanie na ubraniu. Z kolei ubrania dla budowlańców muszą być odporne na rozdarcia. Robotnicy używają różnych narzędzi tnących, mogą się skaleczyć opiłkami metalu, czy drewnianymi drzazgami. Tkaniny ubraniowe są wtedy grubsze, mają gęsty i mocny ścieg, mogą też być wzmacniane. W ten sposób będą bardzo trwałe i można je wykorzystywać przez wiele sezonów. Są także materiały specjalne, na przykład do szycia ubrań laboratoryjnych i szpitalnych.

Bardzo dobry producent tkanin powinien mieć bogatą ofertę materiałów do produkcji odzieży roboczej. W wielu zawodach jest ona niezwykle potrzebna, by pracownicy mogli bezpiecznie wykonywać powierzone im zadania. Na pewno trzeba celować w tkaniny grubsze, sztywniejsze, odporne na plamy.