Sprawdzian o odbojnicach przemysłowych

Jestem na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy. Dziś miałam ciężki test, i bałam się, że nie uda mi się go zaliczyć. Miałam pytania o blokady lockout, i akurat tu miałam szczęście, bo to wiedziałam. Natomiast, gdy trafiło mi pytanie o bariery taśmowe i ich rozmiary byłam zielona.

Odbojnice przemysłowe na teście – jedyne co wiem

odbojnica przemysłowa

Akurat ten temat w książce opuściłam. Jak na złość, zawsze jest test akurat z tego, czego nie czytałam. Starałam się zerknąć do koleżanki, jednak bezskutecznie. Nie miała nic zaznaczonego, chyba też się zbytnio nie nauczyła. Jedyne co przeczytałam u niej to, że wypróbowane odbojnice przemysłowe są ważne. Do tego nauczyciel od razu zauważył jakieś zamieszanie, i kazał oddawać nam kartki. Obawiałam się o ocenę. Czekaliśmy chyba z tydzień na wyniki. W tym czasie zaczęłam już uczyć się na poprawkę. Nigdy nie wiadomo, a tak, to chociaż będę już coś umieć. Moi znajomi siedzą w książkach godzinami, a później nic z tego nie zapamiętują. Pewnie z przemęczenia. Ja biorę magnez, i staram się spać odpowiednią ilość godzin. To niezwykle ważne, bo dzięki temu nauka jest bardziej efektywna. Przyszedł czas wyników. O, byłam taka szczęśliwa, dostałam trójkę. Nieważne, że tak nisko, ale chociaż zaliczone. Nie wiem jakim cudem, najwidoczniej wszystko pozostałe musiałam mieć dobrze. Przynajmniej ominie mnie poprawka, bo podobno jest jeszcze gorsza niż pierwszy termin. Mojej koleżance się nie udało i jest załamana.

Tłumaczę jej, że to tylko test i jakoś sobie poradzi, ale ona zawsze tak przeżywa. Pewnie na jej miejscu zachowałabym się tak samo, więc starałam się ją zrozumieć. Za tydzień następny test. Tym razem już koniecznie przeczytam wszystko.