Sprawdzona komora hiperbaryczna

Tlen jest nam potrzebny do życia, gdyż nim oddychamy, Dociera do każdej komórki w organizmie oraz bierze udział w wielu procesach zachodzących wewnątrz ciała. Nie mniej jednak ten, którym oddychamy na co dzień jest znacząco zanieczyszczony.

W czym pomagają komory tlenowe?

polecana komora hiperbaryczna w warszawieZ pewnością nieraz słyszeliśmy od naszych rodziców, że zabawa na świeżym powietrzy świetnie dotlenia i to prawda. Jednakże zapomnieli dodać, że tylko pod warunkiem, że stan powietrza jest przynajmniej dobry. Dziś coraz częściej oddychanie powietrzem jakie mamy przez sezon grzewczy powoduje rozwinięcie się wielu chorób układu oddechowego. Jedynie czysty tlen ma na nas zbawienny wpływ i można z niego korzystać, choć nie jest to darmowe. Polecana komora hiperbaryczna w Warszawie jest miejscem, w którym prowadzone są terapie tlenowe dla ludzi z wszelkimi chorobami układu oddechowe, ale nie tylko. Tlen podawany pacjentom w czasie pobytu w komorze jest pod trzy razy większym ciśnieniem, dzięki czemu pokonuje on barierę przenikalności i trafia bezpośrednio nawet do niedotlenionych miejsc. Ponadto już wiele lat temu udowodniono dobroczynne działanie tlenu na wiele schorzeń bólowych, neurologicznych czy nawet związanych z układem krążenia. W Polsce dostępnych jest kilkadziesiąt komór hiperbarycznych, które głównie zlokalizowane są w klinikach leczniczych, centrach rehabilitacyjnych i prywatnych gabinetach zabiegowych. Najczęściej są one wieloosobowe, gdzie każdy pacjent ma podawany tlen w pozycji siedzącej przez maskę.

Ze względu na wszechstronne działanie tlenoterapii, komory hiperbaryczne coraz częściej można spotkać w hotelach SPA czy salonach odnowy biologicznej, ponieważ korzysta z nich także kosmetyka. Ich zaletą jest wszechstronność i bezpieczeństwo zastosowania.