Sprzątanie granitowego zlewu w kuchni

 

Nie wyobrażam sobie by w kuchni nie było czegoś takiego jak zlewozmywak. Na pewno każdy go z nas ma. Nawet jak ma zmywarkę to zlew też ma. W zlewie można myć jedzenie takie jak warzywa czy owoce. Potem na pewno wykorzystujemy zlewozmywak do mycia naczyń. A więc jest on nam bardzo potrzebny.

Mały zlew w kuchni

granitowy zlew kuchennyJak już ustaliliśmy zlew nam jest bardzo potrzebny w kuchni. Warto o niego dbać. Każdy ma różne potrzeby i niektórzy muszą mieć duży zlew w kuchni, a inni nie koniecznie. Ja mam taki średni zlew. nie potrzebuję większego. W zupełności mi taki wystarczy, kupiłam go przez internet i jak widać jest on bardzo dobry. Nie mam na co narzekać. Teraz może powiem wam nieco o sprzątaniu takiego zlewu. Bo takie rzeczy też trzeba czyścic. Choć mogło by się wydawać, że nie ma takiej potrzeby, a jest wręcz przeciwnie. Granitowy zlew kuchenny można czyścic na wiele sposobów. Każdy ma jakiś swój, ja na przykład zawsze do czyszczenia używam mleczka, które jest przeznaczone wyłącznie do zlewów. Taki środek bez problemów możecie kupić w dowolnym sklepie z chemią. Cena takiego środka może być rożna, w zależności od tego jaką butelkę kupimy dużą czy małą. Tak więc wlewam ten środek dl zlewu i przecieram gąbką. Zawsze zostawiam na jakiś czas, by środek mógł zadziałać. Tak po pół godzinie spłukuję ten środek i mój zlew jest jak nowy. Tak bardzo błyszczy, że można było by się w nim przeglądać. Taki zabieg powtarzam co jakiś czas.

Każdy powinien czyścić swój zlew w kuchni. To ważne by mieć ten sprzęt czysty. Tam przecież myjemy warzywa czy owoce. Ja mam kilka sposobów jak utrzymać czystość zlewu. Oczywiście trzeba na bieżąco go czyścić. Ale raz na jakiś czas trzeba go wyczyścić specjalnym środkiem czyszczącym. Mam taki kupiony i jest on bardzo skuteczny w usuwaniu zabrudzeń.