Stary budynek legł w gruzach

Mój sąsiad od wielu lat mieszkał w starym i zaniedbanym domu jeszcze z czasów wojny. Niestety budynek ten nie nadawał się do tego, by ktoś tam mógł dłużej pomieszkiwać. Spółdzielnia zdecydowała, że trzeba będzie zburzyć część budynku. Żal mi było starszego sąsiada, który spędził tu całe swoje życie. I w ten oto sposób jego dom legł w gruzach.

Wyburzenie budynku i wywóz gruzu

terminowy wywóz gruzu w PoznaniuW dzień wyburzania nie było sąsiada na osiedlu. Ja jednak przyglądałem się z ciekawością na to, w jaki sposób następowała rozbiórka i wyburzanie budynku. Trwało to niecałą godzinę. Potem pozostał sam gruz i nic więcej. W związku z tym trzeba było zabrać to co zostało do utylizacji. W tym przypadku niezbędny był terminowy wywóz gruzu w Poznaniu. Jedna z najlepszych firm, które wywożą gruz w naszym mieście przywiozła kilka wielkich kontenerów. Zaczęły się prace porządkowe. Kilku mężczyzn z uporem pracowało przesypując gruz z powierzchni ziemi do pojemników przeznaczonych na takie odpady. Było tego tak dużo, że kilka kontenerów nie starczyło. Musiały przyjechać kolejne. W pewnym momencie wpadłem na pomysł. Podeszłam do pracowników i zapytałem się ich, czy mógłbym zabrać jedną cegłę na pamiątkę dla człowieka, który tutaj mieszkał. Bez wahania się zgodzili. Prace trwały do końca dnia, a po domu pozostała pustka. Nie było niczego. Sąsiad wrócił od rodziny dzień później i gdy ujrzał, że po jego domu nie ma ani śladu, zaczął płakać. Wtem postanowiłem mu dać cegłę pamiątkową. Był wdzięczny mi za to.

Sąsiad mieszka teraz kilka ulic dalej. Jednak kiedy zawsze się spotykamy zawsze miło wspomina dawny dom. I w życiu czasami też tak bywa, że czasami trzeba coś zburzyć, coś musi legnąć w gruzach, aby życie móc zacząć od nowa. Prawda taka, że stare budynki nie nadające się do zamieszkania muszą zostać zburzone, w przeciwnym razie zagrażają bezpieczeństwu.