Suplementacja naturalnymi enzymami

Nasze ciało nie mogło by poprawnie funkcjonować bez działania enzymów. To one rozpuszczają pokarm i zamieniają go w energię. Pozwalają nam przyswoić i wchłonąć wszystkie wartościowe składniki. Są one produkowane przez gruczoły układu pokarmowego. Znajdziemy je w ślinie, jetach, żołądku, trzustce.

Probiotyki z naturalnymi enzymami trawiennymi

naturalne enzymy trawienneW naszym organizmie pracuje pięć podstawowych enzymów trawiennych. Są to amylaza, laktaza, lipaza, celulaza, proteaza. Każdy z nich odgrywa ważną rolę. Każdy z nich odpowiada za coś innego. Wszystkie są nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Amylaza rozkłada skrobia, laktaza – laktozę, lipaza – lidy, celulaza – celulozę a proteaza – proteiny. Są sytuacje gdy nasze ciało nie działa prawidłowo. Są to stany zapalne i choroby ogólne. Podwyższona temperatura ciała w czasie gorączki blokuje prawidłowe działanie enzymów. Przez co substancje pokarmowe są słabo rozkłada i wchłaniane. Podobnie jest w sytuacji gdy chorujemy na przewlekłe choroby układu pokarmowego. Stany zapalne trzustki, rak któregoś z organów. Na enzymy ma wpływ na praca w środowisku chemicznym w kontakcie z pestycydami. Wówczas braki enzymów możemy i powinniśmy regulować dietą. Znajdziemy je w warzywach i owcach. Ale czasami i odpowiednio dobrana dieta okazu się być niewystarczająca. Wówczas możemy stosować naturalne enzymy trawienne w postaci tabletek i suplementów. Oczywiście należy z lekarzem ustalić ich dawkę i możliwość przyjmowania.

Uzupełnianie enzymów jest konieczne dla poprawienia trawienia, likwidacji problemów gastrycznych. W ten sposób pomagamy wchłaniać witaminy, wspomagamy system immunologiczny, zwiększamy odporność na stres i ogólnie podnosimy jakość naszego życia. Nie bagatelizujmy pierwszych znaków niedomagania naszego układu trawiennego być może przyczyna tkwi właśnie w enzymach.