Szafy na broń kolekcjonerską

Broń zabytkowa i kolekcjonerska jest często bardzo podatna na uszkodzenia, zwłaszcza jeśli jej właściciel chce utrzymać ją w idealnym stanie fabrycznym. Przechowywanie takiej broni jest dość trudne, gdyż większość standardowych szaf do składowania broni, przeznaczonych dla cywilnych posiadaczy takowej, nie ma dostatecznie dobrego zabezpieczenia wnętrza.

Szafy dla kolekcjonerów broni historycznej

szafy na broń s1Kolekcjonerzy broni wybierają więc wyłącznie najlepsze, i najlepiej zabezpieczone szafy do broni, posiadające nie tylko najwyższy certyfikat bezpieczeństwa, ale również akcesoria ułatwiające przechowywanie broni delikatnej. Zazwyczaj wybierają oni szafy na broń S1 z wyściółką wewnętrzną i hermetycznym zamknięciem, gdyż tylko takie szafy spełniają wygórowane wymagania kolekcjonerów i miłośników militariów. Szczelne drzwi zabezpieczają wnętrze przed możliwością powstania korozji po zawilgoceniu lub zacięcia podczas strzelania, które zdarza się często w przypadku zakurzenia elementów wewnętrznych. Tym samym zmniejszają częstotliwość konserwacji i odkurzania broni w trakcie jej przechowywania. Wyściółka z elastycznej pianki antywstrząsowej, uformowana dokładnie wedle kształtu danej broni zastępuje natomiast standardowe zaczepy na broń, i znacznie lepiej osłania przechowywane karabiny i pistolety przed wstrząsami i związanymi z nią uszkodzeniami.

Co więcej, owa wyściółka nie powoduje otarcia lakieru na broni w taki sposób jak ma to miejsce podczas przechowywania broni na zaczepach, pozwalając na utrzymanie jej w idealnym fabrycznym stanie. Niektórzy posiadacze szaf nie mających takiego dodatku samodzielnie zaopatrują się w wyściółki, wykonywane zazwyczaj na zamówienie, i montują je w szafach po usunięciu standardowych zaczepów na broń.