Szafy wnękowe w nowym mieszkaniu

Myślę, że urządzenie małego mieszkania nie jest łatwe. Moim zdaniem wymaga to naprawdę dobrego rozplanowania pomieszczeń i zastosowania w mieszkaniu takich rozwiązań, które sprawią, że mieszkanie nie będzie zagracone, tylko będzie sprawiać wrażenie bardzo przestronnego. W przypadku mojego mieszkania jednym z takich rozwiązań była bardzo długa szafa wnękowa na korytarzu.

Szafy wnękowe – świetne rozwiązanie do małego mieszkania

szafy wnękowe na wymiar w Warszawie do mieszkaniaKorytarz w moim domu jest naprawdę długi. Szczerze mówiąc wcześniej pomieszczenie to nie było zbyt dobrze wykorzystane. Korytarz jest długi i dość szeroki, a właściwie nic w nim nie było oprócz szafki na buty i ozdobny obrazów i zdjęć. Dlatego też zdecydowałam się by po jednej stronie korytarza pojawiła się bardzo duża szafa wnękowa, o długości prawie całego korytarza. Szybko udało mi się znaleźć dobrego stolarza, który wykonuje szafy wnękowe na wymiar w Warszawie do mieszkania i nie jest drogi. Wykonał on dla mnie szafę, która trochę przypomina stojące obok siebie szafki na siłowni czy w szkole, tyle, że o wiele ładniejsze. Taki efekt chciałam osiągnąć i strasznie mi się to podoba. Szafki te oczywiście wykonane są z drewna,przez co wyglądają one bardzo stylowo i nowocześnie. W środku szafki mają bardzo dużo pólek o różnych wysokościach, dzięki czemu mogę przechowywać w nich wiele różnych przedmiotów. Szafa ta sięga aż po sufit, co bardzo fanie wygląda.

Duża szafa w korytarzu spełnia wiele funkcji. Przechowuję tam naprawdę różne rzeczy – od okryć wierzchnich, do odkurzacza i mopa. To, że szafa podzielona jest na kilka segmentów bardzo mi się podoba. Generalnie, nieskromnie przyznam, że wykorzystanie przestrzeni długiego korytarza w ten sposób było genialnym pomysłem. W ten sposób zaoszczędziłam naprawdę dużo miejsca.