Szampon na łuszczycę

Każdy z nas pragnie wyglądać doskonale niemal w każdej sytuacji, która nas spotyka. Okazuje się jednak, że nie zawsze mamy na to szansę. Czasem mamy problemy dermatologiczne, których chcemy się pozbyć i szukamy sposobu na to, aby udało nam się z nimi wygrać. Wśród najbardziej dokuczliwych schorzeń dermatologicznych znaleźć możemy między innymi łuszczycę skóry głowy.

Jak skutecznie pozbyć się łuszczycy skóry głowy?

szampon do włosów z łuszczycąChoroba ta polega na powstawaniu ognisk zapalnych w obrębie owłosionej skóry głowy, a także na linii włosów. W obrębie zajętej zmianami chorobowymi skórze rozpoczyna się proces intensywnych podziałów komórkowych, w wyniku którego skóra złuszcza się nawet co trzy dni, przy czyn u osoby zdrowej proces ten trwa około miesiąca. Łuszczący się naskórek zaczyna się nawarstwiać, w wyniku czego powstają charakterystyczne łuski. Aby się ich pozbyć warto zastosować szampon do włosów z łuszczycą. Jest to specjalistyczny preparat, który pozwala nam na skuteczne usunięcie łuski ze względu na zawarty w szamponie kwas salicylowy o działaniu złuszczającym. Dodatkowo w szamponie znajdziemy przeciwzapalną siarkę, a także nawilżający mocznik i allantoinę, która zmniejsza podrażnienia. Warto również wiedzieć, że wśród składników możemy znaleźć dziegieć sosnowy, który zmniejsza intensywność podziałów komórkowych, a więc zmniejsza tempo procesu złuszczania, a to powoduje zmniejszone powstawanie łuski. W wyniku regularnego stosowania takiego szamponu możemy liczyć na remisję choroby.

Podczas stosowania preparatu należy zwrócić uwagę na to, aby nie spłukiwać go od razu. Należy pozostawić szampon na skórze głowy na około piętnaście minut, aby dać szansę składnikom na zadziałanie oraz wchłonięcie. Myślę, że stosowanie preparatu trzy razy w tygodniu zgodnie z zaleceniami pozwoli nam na uzyskanie remisji choroby.