Szpiegowski sprzęt na uczelni

Władze jednej z najstarszych uczelni wyższych w Polsce postanowiły w nietypowy sposób walczyć z nieuczciwymi studentami, którzy nagminnie ściągają podczas kolokwiów i egzaminów. Kiedy zawodzą tradycyjne metody i nie wystarczy już przechadzać się po sali podczas trwania egzaminu, wykładowcy poszli o krok dalej.

Bezprawnie zamontowana instalacja!

Opieka prawnaW kilku salach zainstalowano nowoczesne urządzenia blokujące dostęp do Internetu i zaburzające działanie telefonów komórkowych. Jak przyznają władze uczelni, było to konieczne rozwiązanie, choć wiązało się z niemałymi wydatkami. – Nie mogliśmy pozwolić na to, by nieuczciwi studenci byli zupełnie bezkarni. W dzisiejszych czasach wszyscy korzystają z sieci w smartfonach i nie sposób było upilnować jednocześnie kilkudziesięciu studentów piszących egzamin w tym samym momencie. Nie wszyscy pamiętają, że ściąganie to w świetle polskiego prawa przestępstwo, a opieka prawna uczciwych studentów jest dla nas priorytetem – powiedział naszemu dziennikarzowi rzecznik uniwersytetu. Nie wiemy, ile dokładnie kosztował zakup sprzętu rodem z filmów o Bondzie, ale władze uczelni mają już kolejny nowatorski pomysł, który ma zniechęcić do korzystania z nielegalnej pomocy podczas egzaminów. Planują wprowadzić… mandaty! Ich wysokość ma być uzależniona od przewinienia, a ściąganie należności będzie odbywać się w systemie internetowym, gdzie już teraz funkcjonują wszyscy studenci i pracownicy. Jak mówią władze uczelni, szczególnie piętnowana ma być nieuczciwość na kierunkach prawniczych. – W ubiegłym semestrze ruszył nowy kierunek – prawo medyczne. To bulwersujące, kiedy podczas egzaminów studenci korzystają z Internetu, by uzyskać odpowiedzi na pytania. Porady prawne online to w dzisiejszych czasach standard i wystarczy telefon z dostępem do sieci, żeby zdać nawet najtrudniejszy egzamin.

Dzięki nowym przepisom będziemy mogli zapobiec takim sytuacjom w przyszłości – dodaje rzecznik. Nie wiadomo jeszcze, co na ten temat myślą sami zainteresowani, ale pomysł wzbudził ciekawość ogólnopolskich mediów.

Czytaj więcej na: http://www.gpgoldwin.pl