Sztukateria z gipsu czy styropianu?

Montaż sztukaterii to bardzo prosty sposób na zmianę wyglądu pomieszczenia. Sztukateria sprawia, że mieszkanie lub dom nabiera klasy. Zwłaszcza elementy bogato zdobione idealnie pasują do wnętrz glamour lub vintage.

Jak zamontować sztukaterię?

sztukateria wewnętrzna WarszawaPrawidłowo umieszczona sztukateria nie wygląda tandetnie i tanio. Wręcz przeciwnie, idealnie stapia się z wystrojem wnętrza. Nie ważne czy sztukateria wykonana jest z gipsu czy lekkiego styropianu. Najczęściej elementy mają kolor biały, ale coraz częściej klienci decydują się na różne inne odcienie ozdoby. Sztukaterię bez problemu można pomalować farbą akrylową na dowolny kolor. Sztukateria wewnętrzna Warszawa jest bardzo prosta do zamontowania samodzielnie. Podstawą sukcesu jest odpowiednie wymierzenie ścian. Na tej podstawie obliczymy ile gzymsów i listew potrzebujemy. Zawsze do otrzymanego wyniku warto dodać około piętnastu, a nawet dwudziestu centymetrów nadwyżki. Wtedy nie zabraknie nam materiału do odcięcia narożników lub jeśli okażę się, że pomyliliśmy się w obliczeniach o kilka centymetrów. Przy montażu ważne jest, aby nie łączyć ze sobą fragmentów listwy krótszych niż 30 centymetrów. Taka sztukateria nie wygląda korzystnie ponieważ dzieli się na zbyt wiele części. Lekką sztukaterie ze styropianu mocuje się na ścianie przy pomocy specjalnego kleju. Sprawa wygląda bardziej skomplikowanie jeśli sztukateria wykonana jest z gipsu. W tym wypadku lepiej zdecydować się na fachową pomoc.

Gipsowe elementy są ciężkie i wymagają specjalnego montażu dzięki, któremu element nie odpadnie. Poza tym gipsowa sztukateria jest dość droga dlatego jej uszkodzenie podczas pracy wiąże się ze stratą materiału. W przypadku ewentualnego uszkodzenia elementu ze styropianu, dokupienie nowego fragmentu nie jest problemem.